Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hellboy Oyunu ‘Hellboy Web of Wyrd’ Duyuruldu

Popüler çizgi romandan ilham alan bir rogue-lite aksiyon-macera oyunu olan Hellboy Web of Wyrd, The Game Awards 2022'de tanıtıldı.

Hellboy oyunu resmen tanıtıldı. The Game Awards 2022 sırasında sürpriz bir duyuru, popüler Dark Horse çizgi romanına dayanan aksiyon-macera rogue-lite Hellboy Web of Wyrd’i ortaya çıkardı.

Hellboy, 2019 filmi Guillermo del Toro‘nun film çiftini yeniden başlattığından beri pop kültür ilgi alanından çıktı. Hellboy, yaratıcısı Mike Mignola’dan çizgi romanlarla yaşamaya devam ediyor ve Hellboy oyunu da bu başarıyı devam ettirmeyi hedefliyor. Web of Wyrd isimli oyunun sanat tarzı ise en çok dikkat çeken nokta oldu.

Hellboy Oyununun Fragmanı Yayınlandı

Hellboy Oyununun Fragmani Yayinlandi

Son Hellboy filminden bu yana biraz zaman geçmiş gibi görünebilir ancak en son Hellboy oyununun çıkışından bu yana gerçekten çok uzun zaman geçti. Hellboy, Hellboy: Dogs of the Night ve Hellboy: The Science of Evil adlı iki büyük oyunun odak noktası oldu. Sırasıyla 2000 ve 2008’de piyasaya sürülen ikili, pek olumlu eleştiriler alamadı.

Hellboy Web of Wyrd, Hellboy serisinin oyun dünyasındaki yeni başlangıcı olacak. Her şeyden önce, oyuncuların Hellboy’s Right Hand of Doom’u ve silahı Good Samaritan’ı kullanarak doğaüstü düşmanlarla kapışacağı bir aksiyon-macera oyunu olacak. Rogue-lite yapısıyla ilgili ayrıntılar henüz mevcut değilancak Hellboy’un karşılaşmalarında bazı rastgeleleştirme unsurları olacağını varsayıyoruz.

Yine de yeni Hellboy oyunu Web of Wyrd‘in hikayesini merak eden hayranların sayısı şimdiden çok fazla. Hellboy, The Wyrd’e giden birçok kapının bulunduğu The Butterfly House adlı garip bir binayı keşfedecek. Hellboy, kayıp bir B.P.R.D ajanını bulmak ve bu süreçte Butterfly House’ın sırlarını ortaya çıkarmak için The Wyrd’ı araştıracak. İçinde Hellboy’un beklediğinden daha karanlık sırlar olduğunu söylemek yeterli.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.