Hearthstone: Heroes of Warcraft

MMOTCG
Takip Et
1

İncelenmemiş

7.1

Kullanıcı

Hearhstone Felfire Festival Solo Adventure İnceleme

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Hearhstone Felfire Festival Solo Adventure'da bir çok yenilik oyuncuları bekliyor.

Geçtiğimiz aylarda Hearthstone‘a gelmiş olan yeni genişleme paketi ile birlikte Demon Hunter class’ı gelmişti. 2014 yılında piyasaya çıktığından günden beri bir çok oyuncunun severek oynadığı Blizzard’ın kart oyununa 6 yılın ardından ilk defa yeni bir class eklenmiş oldu. Oyunda ki kartların hepsinin Warcraft evreninde geçen karakterlerden oluştuğunu göz önünde bulundurduğumuz’da oyunda çok fazla kart mevcut. Öyle ki zamanla bazı kartlar ve adventure’lar oyundan kaldırıldı. Ancak bugün oyuna yeni gelmiş olan Felfire Festival Solo Adventure’da hangi bossların olduğunu ve tek kişilik macera’da sizleri nelerin beklediğini kısaca yazdım.

blank

Hearhstone’un en son gelen Ashes of Outlands Felfire Festivali ile birlikte oyunda yeni bir Solo Adventure modu’da eklenmiş oldu. Beş farklı bölümden oluşmakta olan bu macera’da Aranna Starseeker olarak maceramıza başlıyoruz. Aranna Starseeker aynı zamanda oyunda bulunan ve League of Explorers seti ile birlikte oyuna dahil olan Elise Starseeker‘ın kardeşidir.

Aranna Starseeker, heyecanlı bir kendini keşfetme yolculuğuna çıkarken, rengarenk bir mürettebat ekibi kuruyor ve Illidan Stormrage ile birlikte Rusted Legion‘un çılgın mimarı Mecha-Jaraxxus‘a karşı koymak için Black Temple‘a gidiyor. Toplam’da 5 bölümden oluşan bu macera’da her bir bölüm için 4 farklı boss ile karşılaşıyoruz. Challenge bölümüyle birlikte toplam’da 26 boss karşımıza çıkıyor.

1. Bölüm – A World in Ruin

İlk bölüm olan, A World in Ruin’de sırasıyla Inquisitor Dakrel, Xur’goth, Zixor, Apex Preator ve son olarak Baltharak boss’ları ile karşılaşıp yanımıza yeni müttefiklerimizi aldıktan sonra diğer bölüme geçiş yapıyoruz.

2. Bölüm – To The Black Temple

İkinci bölüm olan To the Black Temple’a geçiş yapıyoruz. Her bir boss ile etkileşime girdiğimiz bu bölüm’de ise Kanrethad Prime, Burgrak Cruelchain, Felstorm Run ve Mother Shahraz ile karşılaşıyoruz.İkinci bölümün beni en çok zorlayan bossu kesinlikle Mother Shahraz oldu. Güçlü başlangıç eli ile eğer hayatta kalabilir ve kartları doğru oynarsanız üçüncü bölüme rahatlıkla geçebilirsiniz.

3. Bölüm – To be a Demon Hunter

Üçüncü bölüm – To be a Demon Hunter’a geldiğimizde Illidan Stormrage bize Demon Hunter olmamız konusunda çeşitli konuşmalar yaptıktan sonra o zamana kadar yanımızda olan müttefiklerimiz tek tek karşımıza çıkmaya başlıyor. sırasıyla Shalja Outcast, Karnuk Outcast, Jek’haz ve Magtheridon Prime ile karşılaşıyoruz. Bu bölümün bitmesi ile birlikte artık karakterimiz bir Demon Hunter oluyor.

4. Bölüm  – Battle for Outland

Dördüncü bölüme gelindiğinde ise sırasıyla Gok’amok, Flikk, Baduu Prime ve Mecha-Jaraxxus’u yendikten sonra Black Temple ile işimizin bittiğini düşünürken son bir test için beşinci bölüme geçiyoruz.

5. Bölüm – The Final Test – Illidan Stormrage

Beşinci bölüme geldiğimiz’de ise Illidan kendimize onu kanıtlamamızı istiyor. Başlangıç olarak oldukça zorlayan Illidan sinirlenmeye başlıyor ve bir süre sonra en güçlü formu olan Metamorphisis’e geçiyor ve ona düşmanımız olmadığını hatırlatıyoruz ve çokta zorlayıcı olmayan bir karşılaşmanın ardından solo adventure bölümünün Story modunu bitirmiş oluyoruz.

Solo Adventure bölümünde bir’de Challenges bölümü var. Challenges bölümünü tamamladığımız da ise Kael’thas Sunstrider kartının golden versiyonunu ücretsiz olarak alabiliyoruz. Bu bölüme girerken oyuncular kendi yarattıkları desteler ile girebiliyorlar.

Solo Adventure – Challenges Bölüm Bossları

  • Doom Lord Kazzak
  • Gruul the Dragonkiller
  • Magheridon
  • Supremus
  • Teron Gorefiend
  • Mother Shahraz
  • Lady Vashj
  • Kael’thas Sunstrider
  • Illidan Stormrage

Daha önce World of Warcraft oynamış olan oyuncuların hatırlayacağı üzere bu bossların hepsi The Burning Crusade expansion paketinde vardı. Hatta o günleri özlemedim desem yalan olur.

Editörün Notu

Genel hatlarıyla bakıldığında Solo Adventure modunu oldukça sevdim. Tıpkı önceki Solo Adventure bölümlerinde olduğu gibi, bu Solo Adventure’da da belirli bir hikayeye sadık kalınması hoşuma gitti. Diğer bosslar ile yapılan etkileşim çok uzun sürmediği için oyuncuyu sıkmıyor. Önceki Adventure’ların bazen çok uzun süren dialogları vardı ve bu oyuncular biraz sıkıyordu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol