Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

HBO, The Last of Us Dizisinin Yayın Tarihini Açıkladı

HBO Max, heyecanla beklenen The Last of Us dizisinin ne zaman yayınlanacağını sonunda açıkladı. Naughty Dog oyununun uyarlaması, sadece birkaç ay uzaklıkta!

Naughty Dog’un efsanevi PlayStation oyunu The Last of Us’ın dizi uyarlaması, çok yakında izleyici karşısına çıkacak. Post-apokaliptik türdeki serinin başrolünde, Game of Thrones izleyicilerinin yakından tanıyacağı iki isim var: Pedro Pascal ve Bella Ramsey. Joel ve Ellie karakterlerini canlandıracak bu oyunculara Nico Parker, Nick Offerman, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce ve Con O’Neill gibi isimler eşlik edecek.

Peki, The Last of Us dizisi ne zaman gelecek? HBO Max, cevabı uzun zamandır merak edilen bu soruya nihayet cevap verdi. Baş yapımcılığını, mini dizi Chernobyl ile tanınan Craig Mazin‘in üstlendiği oyun uyarlaması, 15 Ocak 2023 tarihinde yayınlanacak. The Last of Us evreninin halihazırda büyük bir hayran kitlesine sahip olduğunu hesaba katarsak, diziyi milyonlarca insanın heyecanla beklediğini varsayabiliriz.

The Last of Us Dizisi, 15 Ocak’ta Geliyor

the last of us dizi hbo

Oyunun hikayesini bilmeyenler için kısaca özetleyelim. Naughty Dog’un kült klasiği, insanları canavarlara dönüştüren gizemli bir hastalığın medeniyeti yok ettiği kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Joel, salgına çare olabileceği umuduyla Ellie’yi The Fireflies isimli devrimci bir milis gücüne sağ salim ulaştırmak için bir anlaşma yapar. Yol boyunca, üstesinden gelmeleri gereken birçok engelle karşılaşan ikili, bir yandan ölümcül canavarlara, bir yandan da insanlara karşı mücadele verir.

The Last of Us oyununun yaratıcısı Neil Druckmann, dizinin ortak baş yapımcılığını üstlenecek. 10 bölümlük uyarlamanın hikayesinde hem Druckmann hem de Mazin’in imzası bulunuyor. Yukarıda da söylediğim gibi Joel ve Ellie karakterleri sırasıyla Pedro Pascal ve Bella Ramsey tarafından canlandırılacak. Bill rolünü ise Nick Offerman oynayacak.

The Last of Us dizisi, 15 Ocak 2023 tarihinde izleyicilerle buluşacak. Dilerseniz, resmi tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.