HBO İmzalı The Last of Us Dizisinden İlk Fotoğraf Geldi!

En sevilen PlayStation özel oyunlarından The Last of Us, macerasına televizyonda devam edecek. HBO'nun heyecanla beklenen dizisinden ilk fotoğraf yayınlandı.

Naughty Dog’un başkan yardımcısı Neil Druckmann ve HBO’nun mini dizisi Chernobyl’in yaratıcısı Craig Mazin ortaklığında geliştirilen The Last of Us dizisi, son yılların en çok beklenen yapımları arasında yer alıyor. İkonik video oyun serisinin yaratıcısı Druckmann, Pedro Pascal ve Bella Ramsey’in canlandırdığı Joel and Ellie’ye ilk bakışımızı sundu.

Oyunlardaki görünümlerine bir hayli benzeyen iki karakter, düşmüş bir uçağın enkazına bakıyorlar. Peki, The Last of Us dizisinin konusu ne? Heyecanla beklenen oyun uyarlaması, insan medeniyetinin yok olmasından 20 yıl sonra geçiyor. Hayatta kalan sayılı insandan biri olan Joel, 14 yaşındaki bir kız olan Ellie‘yi baskıcı bir karantina bölgesinden kaçırmakla görevlendirilir. Fakat bu olay, her ikisinin de ABD’yi kat etmesi ve hayatta kalmak için birbirlerine bağımlı olması gerektiğinden, kısa sürede acımasız ve yürek burkan bir yolculuk haline gelir.

Game of Thrones ve Narcos gibi dizilerden tanınan Pascal’ın canlandırdığı Joel karakteri, geçmişteki travma ve başarısızlıkların ıstırabıyla, insanlığın son umudunu temsil eden bir kızı korurken, salgın nedeniyle harap olmuş ABD’yi dolaşmak zorundadır.

The Last of Us Dizisi Ne Zaman Çıkacak?

The last of us dizisi

Sony Pictures Television, PlayStation Productions, Word Games, The Mighty Mint ve Naughty Dog ortak yapımı olan The Last of Us serisi pilot bölümünü Kantemir Balagov yönetiyor. Uyarlamanın yazarlığını ve yürütücü yapımcılığını ise Druckmann ve Mazin üstleniyor.

The Last of Us serisinin prodüksiyon çalışmaları Haziran 2022’de tamamlanacak. Dizinin ilk sezonunda toplam 10 bölüm izleyeceğiz. HBO, resmi çıkış tarihini henüz paylaşmadığı için The Last of Us dizisi ne zaman çıkacak sorusuna şimdilik kesin bir cevap veremiyoruz. Fakat beklentiler, 2022 yılının sonlarında yayınlanacağı yönünde.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol