Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

HBO Max Türkiye İçin Hayalleri Suya Düşüren Açıklama

Bu yıl içinde Türkiye'de yayın hayatına başlaması beklenen HBO Max, son dönemde basında çıkan haberlerin aksine şimdilik ülkemizde faaliyete geçme planlarının olmadığını açıkladı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), HBO Max Türkiye‘nin yayın hayatına başlayabilmesi için gerekli olan lisans başvurusunu kabul etmişti. Bu gelişme, dijital yayın platformunun çok yakında ülkemizde piyasaya sürüleceği yönünde beklentiye sebep oldu. Fakat kamuoyunda oluşan beklentiler, streaming servisinin sahibi Warner Bros. Discovery‘den yapılan resmi açıklamayla boşa çıktı.

HBO Max’i bu yıl içinde faaliyetlerine başlayacağı yönünde çıkan haberlere açıklık getiren ABD merkezli firma, platformu Türkiye’de yayına almak gibi bir planlarının olmadığını belirtti. Gelecek yıl, HBO Max ve Discovery Plus servislerinin birleşeceğini ifade eden medya devi, oluşacak yeni hizmetin ilk olarak halihazırda faaliyette bulundukları pazarlarda başlayacağını açıkladı.

HBO Max ve Discovery+ Tek Platformda Olacak

hbo max türkiye ne zaman

Warner Bros. Discovery’nin tam açıklaması şöyle:

“Basında çıkan son haberlerin aksine, Warner Bros. Discovery olarak HBO Max’i Türkiye’de yayına almak gibi bir planımız yoktur. 2023 yılında HBO Max ve Discovery Plus servislerini birleştirme kararı aldık. Warner Bros. Discovery’nin sunacağı bu yeni hizmet, 2024’ten itibaren Avrupa’da kullanıma sunulacak ve ilk olarak HBO Max’in hali hazırda mevcut olduğu pazarlarda yayına başlayacaktır”

Bu açıklama, HBO Max Türkiye’nin en erken 2024 yılında hizmete sunulacağı anlamına geliyor. Platform başlangıçta bu yılın sonlarına doğru faaliyete geçecekti. Hatta yerli CEO ataması dahi yapılmıştı. Fakat temmuz ayında alınan karar gereği, ülkemizdeki çalışmalar süresiz olarak askıya alındı. Amerikalı telekomünikasyon devi AT&T’nin çatısı altında bulunan Warner Bros., 8 Nisan 2022’de Discovery ile birleşmiş ve bu evlilikten Warner Bros. Discovery adında yeni bir şirket doğmuştu.

HBO Max Türkiye Ne Zaman Gelecek?

HBO Max Türkiye ne zaman gelecek sorusuna verilebilecek hala kesin bir cevap olmamakla birlikte, platformun kısa vadede hizmete geçmesi pek mümkün görünmüyor. Konuya dair yeni gelişmeler yaşandığı takdirde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

O zamana kadar ülkemizdeki dijital yayın platformlarını karşılaştırdığımız rehberimize göz atabilirsiniz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.