Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hava Temizleme Cihazını Andıran Yeni Bir Xbox Series X Geliyor

Microsoft ve ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) arasındaki davadan yeni belgeler sızmaya devam ediyor. Bunlardan biri, şirketin gelecek yıl yeniden tasarlanan bir Xbox Series X modeli piyasaya süreceğini ortaya koyuyor.

Microsoft, yaklaşık 70 milyar dolarlık Activision Blizzard satın alımına itiraz eden Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile mahkeme salonlarında kozlarını paylaşmaya devam ederken, dün gece davadan yine yığınla belge sızdı.

The Elder Scrolls 6‘nın en erken 2026 yılında çıkacağı ve PlayStation konsollarına gelmeyeceği, Bethesda’nın muhtemel yol haritası, bulut odaklı bir sonraki Xbox jenerasyonu, ortaya saçılan bilgilerden sadece birkaçı.

‘Brooklin’ Kod Adlı Model 2024’te Çıkacak

yeni xbox series x

Sızdırılan belgelerden birine göre Microsoft, kod adı ‘Brooklin’ olan, yeni bir tasarım ve denetleyiciyle yeniden dizayn edilmiş bir Xbox Series X konsolunu piyasaya sürmeyi planlıyor. Belgeler, söz konusu cihazın ayrıntılarını ve hatta resimlerini gösteren slaytlar içeriyor.

Yeni tasarıma sahip konsolun daha fazla dahili depolama, daha hızlı Wi-Fi, daha fazla güç tasarrufu ve daha sürükleyici bir denetleyici içerdiği belirtiliyor. Tasarımı itibarıyla hava temizleme cihazına benzeyen konsol, ‘Sebile’ kod adlı yeni bir Xbox denetleyicisi ile birlikte gelecek.

Yeni Xbox Series X’e Daha Güçlü Kontrolör

microsoft ftc

Sızdırılan mahkeme belgelerine göre yeni dokunsal geri bildirim ve ivmeölçer özellikleri, modüler kontrol çubukları ve şarj edilebilir ve değiştirilebilir bir pil içerecek. Başka bir slayda göre ise ‘Brooklin’ kod adıyla yeniden tasarlanan Xbox Series X konsolu, Kasım 2024‘te 2 TB depolama alanıyla mevcut Xbox Series X ile aynı fiyata (499 dolar) piyasaya sürülecek.

Öte yandan aynı belgelerde önümüzdeki eylül için 1 TB depolama alanına sahip bir Xbox Series S yenilemesinden de bahsediliyor. Dosyalarda yer alan bilgilere göre yeni Series S, gelişmiş Wi-Fi desteği gibi bazı özellikler içerecek. Bir diğer konsol devi Sony’nin de 2024’ün dördüncü çeyreğinde daha güçlü bir PlayStation 5 modeli çıkarması bekleniyor. Dolayısıyla aynı tarihlerde hem Xbox hem de PlayStation’ın yeni versiyonlarını görebiliriz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.