Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Harry Potter Dizisi, Filmlerden Çok Kitaplara Sadık Kalacak

Yapım aşamasındaki Harry Potter dizisinin yapımcısı David Heyman, heyecanla beklenen serinin filmlerden çok J.K. Rowling'in kitaplarını temel alacağını söyledi.

Tüm zamanların en büyük sinema ve kitap evrenlerinden biri olan Harry Potter, bu kez de diziye uyarlanacak. Gişede 7,7 milyar dolar kazanan Wizarding World evreninden daha fazla yararlanmak isteyen Warner Bros. Discovery, geçtiğimiz yıl Harry Potter dizisinin geleceği müjdesini vermişti. Heyecanla beklenen dev proje, dijital yayın platformu Max’te izleyici karşısına çıkacak.

Total Film ile konuşan Harry Potter dizisinin yapımcısı David Heyman, serinin kaynak materyale filmlerden daha sadık kalacağını söylüyor. J.K. Rowling’in romanlarına filmlerden daha derinlemesine gireceklerinin sözünü veren Heyman, böylece filmlerde yeterince yer bulmamış karakter ve hikayelerin ekranda yer bulabileceğini belirtti.

Harry Potter Dizisi Rowling’in Kitaplarını Temel Alacak

Harry Potter dizisinin yazar kadrosunu henüz oluşturmadıklarını belirten İngiliz yapımcı, “Daha sadık bir uyarlama yapmak istiyoruz. Henüz yolun çok başındayız. Bir yazarımız bile yok ama umarım çok özel bir şey olur ve bize kitaplara daha fazla yer verme fırsatı verir. Amacımız, kitapları daha derinlemesine işleyen bir seri yaratmak” dedi.

harry potter dizisi

Bu yılın başında çıkan Hogwarts Legacy, kitaplardan aşina olduğumuz pek çok unsur barındırsa da, tamamen yeni bir anlatı içeriyordu. Fakat dizi uyarlaması için bu formül kullanılmayacak ve kaynak materyal olarak sadece kitaplardan yararlanılacak. Bununla birlikte, Harry Potter evreninin her bir sezonun en az 10 bölüm olduğu bir diziye uyarlanması, Wizarding World’ün daha kapsamlı bir şekilde, hatta belki de Rowling’in kaleme aldığı sayfaların da ötesinde keşfedilmesini sağlayacaktır.

Bildiğiniz üzere kitaplardan uyarlanan filmler, süre kısıtlaması sebebiyle pek çok ayrıntıdan mahrum kalıyor. Bu denli zengin bir anlatının maraton şeklinde uyarlanması, izleyicileri tanıdık ancak yeniymiş hissi uyandıran bir hikayeyle başbaşa bırakabilir. Harry Potter dizisinin her sezonu Rowling’in romanlarından birinden uyarlanacak, bu da dizide filmlerde yer almayan unsurları daha kapsamlı bir şekilde keşfetmek için bolca alana sahip olacağı anlamına geliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.