Harika Gözüken Platform Oyunu Planet of Lana Duyuruldu

Planet of Lana, Summer Game Fest 2021'in açılış töreninde tanıtılan bir başka bağımsız oyun. Elle çizilmiş platform oyunu PC ve Xbox'a çıkış yapacak.

Thunderful, Xbox Series, Xbox One ve PC için Planet of Lana isimli sinematik bulmaca macera oyununu duyurdu. Tamamen el ile çizilen grafiklere sahip olan bu oyun 2022 yılının sonlarına doğru çıkış yapacak. Oyunun Steam sayfası açıldı.

Summer Game Fest 2021 Başlangıç Etkinliğinin ilk saati, pek çok küçük veya çıkış yapan geliştirici de dahil olmak üzere sürekli duyurular ve oynanış görüntüleri ile geçti. Elle çizilmiş bir platform oyunu da bu projeler arasındaydı. Oyunun kahramanı, mekanik bir ordunun gelişinden sonra değişen bir dünyada hayatta kalmak zorunda ancak tek yapması gereken işgalciler ile savaşmak olmayacak.

Planet of Lana 1

Eskiden insan, doğa ve hayvan arasında bozulmamış bir dengenin olduğu bir gezegen, şimdi tamamen başka bir şey haline geldi. Yüzlerce yıldır meydana gelen uyumsuzluk, nihayet yüzü olmayan bir ordu şeklinde geldi. Ama bu savaş hakkında bir hikaye değil. Bu, canlı, güzel bir gezegen ve onu bu şekilde tutma yolculuğu hakkında bir hikaye.

Planet of Lana, yüzyıllara ve galaksilere uzanan destansı bir bilimkurgu destanının çerçevelediği sinematik bir bulmaca macerası olacak. Genç bir kız ve sadık arkadaşı, soğuk makineler ve tanıdık olmayan yaratıklarla dolu renkli bir dünyada bir kurtarma görevine başlayacak. Oyunun hikayesi, işgalcilerle silahlı bir mücadeleye değil, hayat dolu güzel dünyaya ve onu bu şekilde tutma girişimine odaklanacak.

Oyun, bulmacaları çözerken ve mekanlar arasında seyahat ederken bize eşlik eden yaratığın hikayesini de anlatacak. Geliştiriciler ayrıca dinamik ve öngörülebilir olmayan düşmanlar sunacakmış. Planet of Lana, 2022’de Steam, Xbox One ve Xbox Series X/S’de piyasaya sürülecek.
Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol