Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Harici Disk Sürücülü Yeni PS5 Modeli Geliyor

Yeni bir sızıntıya göre Sony, USB girişli bir PS5 geliştiriyor. Temel modele göre daha hafif olacak bu cihazlar, 2023 sonbaharında piyasaya sürülecek.

Sony’nin çıkarılabilir bir harici disk sürücüsünü destekleyecek yeni bir PS5 modeli planladığı bildirildi. PS5’in yeni “D” modelinin, çoğunlukla küçük revizyonlar gören A, B ve C modelleriyle karıştırılmaması gerektiği söylendi. Sızıntı sahibi Tom Henderson’ın yeni bir raporuna göre, yeni konsolda ağırlık azaltma ve soğutma konusunda çalışmalar yapılacak. Önümüzdeki mali yılda PlayStation 5 D modelinin piyasaya sunulması planlanıyor.

Yani konsolun lansmanı sonbaharın başlangıcına denk gelecek. Sony’nin yeni PS5’i daha önemli bir tasarım ve ürün olarak konumlandırdığını varsayarsak, PS4 Slim’in Eylül 2016 çıkışı gibi bir tarihe denk gelmesi muhtemel. Konsolun arkasındaki ek bir USB-C bağlantı noktasına bağlanan bir disk sürücüsüne rağmen D modeli, PlayStation 5 sisteminden farksız olacak. Ayrıca konsolun ağırlığı ve büyüklüğü de değişecek.

PS5 ”D” Modeli 2023 Eylül’de Çıkacak

PS5

D modeli, mevcut olan disklerin ve dijital PlayStation 5 modellerinin yerini alacak. Son zamanlarda birçok bölgede ciddi bir fiyat artışı gören PlayStation 5’in fiyatının nasıl etkileneceği belli değil. D modelinin yalnızca dijital PS5 ile eşleşecek şekilde fiyatlandırılması ve disk sürücüsü hesaba katıldığında standart disk sürümüne daha yakın konumlandırılması mümkün.

Sony’nin üretim programını klasik modeller için kaldırdığı ve önümüzdeki mali yılda D modelinin, üretimin yaklaşık yüzde 60’ını temsil edecek şekilde ayarlandığı bildiriliyor. Sony defalarca ürettiği PlayStation 5 sayısında önemli bir artış sözü verdi ancak yakın bir zamanda, PlayStation patronu Jim Ryan Sony’nin gelecek yıla kadar talebi karşılayamayacağını doğruladı.

Daha yeni, daha hafif bir PlayStation 5 modelinin yalnızca Avustralya’ya gittiği bildirildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.