Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Hapse Giren YouTuber Porçay Cezaevinden Tahliye Edildi

YouTube'da yayınladığı Ezhel parodi videosu nedeniyle hakkında uyuşturucu madde kullanımını özendirmek suçlamasıyla dava açılan ve tutuklanan sosyal medya fenomeni Porçay, tahliye edildi.

Video paylaşım platformu YouTube’da 1 milyona yakın abonesi bulunan ünlü içerik üreticisi Porçay, uyuşturucu madde kullanımını özendirmek suçlamasıyla hakkında açılan dava neticesinde 4 yıl 2 ay hapis cezası almıştı.

Sosyal medya fenomeni, geçtiğimiz şubat ayında Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Yaptığım Ezhel parodisi yüzünden bugün hakim hakkımda 4 yıl 2 ay hapis cezasına karar verdi. Olayın gerçekliğini hala idrak edebilmiş değilim bu yüzden üzerinde konuşmam doğru olmaz, yakında geçirdiğim süreci bir videoda anlatacağım” ifadelerini kullanmıştı.

Porçay Hakkında Tahliye Kararı Verildi

porçay hapis

İstinaf mahkemesi, yaklaşık dört ay sonra bu kararı onadı ve Erkan Porçay, 20 Haziran’da Çağlayan Adliyesi’ne gidip teslim oldu. Kamuoyunda büyük bir tepki çeken bu karardan geri dönüldüğü öğrenildi. Avukat Ali Gül, ünlü YouTuber hakkında tahliye kararı verildiğini açıkladı.

Gelişmeyi sosyal medya hesabından paylaşan Gül, “Porçay hakkında cezaevi kurulu bugün karar verdi, az önce infaz hakimliğinin de kararı verdiği bilgisini edindik. Kendisini birkaç saat içerisinde Metris Cezaevi’nden teslim alacağız inşallah. Sevenlerini beklerim” dedi.

Porçay’ın cezaevinden tahliye edilmesine rağmen hakkında verilen 4 yıl 2 aylık cezanın kaldırılmadığını belirten avukat Gül, “Karar düzeltme için başvurumuzu yaptık, önümüzdeki günlerde Anayasa Mahkemesi’ne de başvurumuzu yapacağız. Bu cezayı kaldırtacağız ve Porçay’ın hayatına hiçbir etkisi kalmayacak” ifadelerini kullandı.

Peki Porçay neden hapse girdi? Sosyal medya fenomeni, Ezhel Parodi isimli videoda uyuşturucu madde kullanımını özendirdiği gerekçesiyle dava edilmişti. Yargılama sonunda Porçay’a verilen hapis cezası, geçtiğimiz günlerde İstinaf mahkemesince onanmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.