Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Halo Infinite Sistem Gereksinimleri Güncellendi: GTX 1060’a Veda!

Nispeten eski ekran kartı sahipleri artık Halo Infinite oynayamayacak.

Eskiyen ekran kartı olan bir Halo Infinite oyuncusuysanız, size çok kötü haberlerimiz olacak. Görünüşe göre oyun 4GB’tan daha az VRAM ile çalışmayacak gibi göründüğünden, oyunu oynamaya devam edebilmek için ekran kartınızı yükseltmeniz gerekecek. Oyunun sistem gereksinimleri tam anlamıyla değişmemiş olsa da, artık minimum bellek özelliklerini karşılamadan oyunu başlatmanız engellenecek.

Nvidia GTX 970 gibi ekran kartlarıyla oynanabildiği için Halo Infinite grafiksel anlamda çok da talepkar değil. Bu özel klasik kart, 343 Industries tarafından belirlenen minimum çıtayı karşılıyor ve düşük ayarlar ile 60 FPS sabit olarak oyunu oynayabiliyordunuz. Hatta, oyunun üçüncü sezonunun yayınlanmasından önce GTX 1060 3GB modeli gibi bir model ile de oyunun iyi çalışması gerekiyordu, ancak görünüşe göre artık durum böyle değil.

Halo Infinite’ten Tepki Çeken Güncelleme

Halo Infinite Sistem Gereksinimleri Güncellendi: GTX 1060'a Veda!

DSOGaming tarafından tespit edilen en yeni güncelleme, 3 GB ekran kartına sahip oyuncular için oyunu oynanamaz hale getirecek. Yine, bu, bir GTX 1060’ınız varsa (teknik olarak daha yüksek özellikli bir kart olmasına rağmen) bellek gereksinimlerini karşılamak için teknik olarak GTX 1050 Ti gibi bir ekran kartına düşürmeniz gerektiği anlamına geliyor.

Reddit’te Halo Infinite oyuncularından oluşan bir topluluk, oyunun 3GB ekran kartlarında iyi çalıştığını belirten yorumlarla güncelleme hakkında duydukları endişeyi dile getiriyor. Bir oyuncu, kararın geliştiricinin minimum gereksinimlerine uygun olması nedeniyle 343 Industries’in endişelere büyük olasılıkla yanıt vermeyeceğini düşünüyor.

Bir diğer oyuncu ise dizüstü bilgisayar kullandıkları için, oyunu çalıştırmak için ekran kartlarını fiziksel olarak yükseltemeyeceklerini, bunun da doğal olarak tamamen yeni donanıma ihtiyaç duyacakları anlamına geldiğini belirtiyor. Örneğin, oyunu GTX 960M ile oynayabiliyordunuz ancak kartın VRAM’i 4 GB’tan düşük olduğu için artık oyunu oynamanız mümkün olmayacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.