Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Half-Life 2: VR Halka Açık Beta Sürümü Eylülde Geliyor

SourceVR Mod Ekibi tarafından geliştirilen Half-Life 2: VR, nihayet çıkış tarihi aldı. Eylülde oynanabilecek olan VR versiyonun, tam günü ise henüz belli değil.

SourceVR Mod Ekibi, Half-Life 2: VR‘nin genel beta aşamasının bu eylülde başlayacağını duyurdu. Bu duyuruyu kutlamak için ekip, yeni bir fragman yayınladı. VR versiyon, klasik Half-Life oyununu VR’de oynamanıza izin verecek bir mod. Valve’in beğenilen bilim kurgu FPS’sine sanal gerçeklik desteği veren bu mod, sürümde neredeyse imkansız olan şeyleri yapmanıza izin verecek.

Örneğin oyun alanında blokları sadece vurarak çevirebilir veya Ravenholm’da bir cesetle tetherball oynayabilirsiniz. Ayrıca siper almak için fiziksel olarak kaçabilecek ve silahlarınızı manuel olarak yeniden yükleyebileceksiniz. Merak edenler için Half-Life 2: VR, SteamVR’ı hedefliyor. Bu nedenle SteamVR tarafından desteklenen herhangi bir başlık kullanıma uygundur. Şimdiye kadar mod Index, Quest, Vive ve Pimax başlıklarıyla test edildi.

Half-Life 2: VR Steam’de Çıkabilir

Half-Life 2

Modun Steam üzerinden kullanıma sunulacağına dair onay için hala bekliyoruz ve kesinlikle çıkması beklenen Half-Life 3 için sabırsızlanıyoruz. Source VR Mod Team kesin bir tarih vermese de betanın büyük olasılıkla cuma günü başlayacağını söyledi. Bu nedenle 2, 9, 16, 23 veya 30 Eylül’de sürüme erişebileceğiz. Açıkçası ilk cuma harika olurdu ancak ayın sonuna kadar beklesek bile vakit neredeyse geldi.

Source VR Mod Ekibi, Half Life 2 seviyelerindeki varlıkları ve dokuları elden geçirmek için AI yükseltmeyi kullanmayı tercih eti. Ve daha çeşitli animasyonlar ile el hareketleri dahil etmek için, silah cephaneliğinde daha fazla değişiklik yaptı. Silahların çoğu zaten manuel yeniden yüklemeyi ve iki elle nişan almayı destekliyor. Ayrıca ekibin VR versiyonu Half Life 2: Episode One ve Episode Two’ya getirme planları da var. Piyasaya sürüldüğünde Half Life 2 VR’yi indirmek ücretsiz olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.