Haftaya Steam’de Avustralya Doları İle Oyun Satın Alınabilecek!

Steam'de artık Avustralya para birimi de yer alacak.

Bilgisayar oyuncularının çok yakından tanıdığı Steam indirimler ile birbirinden kaliteli oyunları uygun fiyatlar ile bizlere sunuyor.

Popüler dünyadaki en büyük oyun dağıtımcılarından birisi olan Steam, geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir duyurura Avustralya dolarınında artık mevcut para birimleri arasında yer alacağını duyurmuştu. Konuyla ilgili çalışmalar hız kazanırken Avustralya doları ile oyun satışları da başladı. Avustralya’da bulunan oyuncular artık ABD doları yerine kendi para birimleri olan Avustralya doları ile oyun satın alabilecekler.

ABD doları ve Avustralya doları arasındaki farkı açıklayacak olursak, 1 ABD doları = 5.33 TL, 1 Avustralya doları = 3.90 TL olarak karşımıza çıkıyor. Yani Avustralya’lı oyuncular bundan böyle oyun aldıklarında paralarının bir kısmı ceplerinde kalacak. 21 Kasım’dan itibaren resmi olarak Steam para birimleri arasında yer alacak olan Avustralya doları artık kullanılabilecek. Steam cüzdanlarında ABD doları bulunduran Avustralya’lı oyuncuların paraları otomatik olarak güncel kura göre hesaplandı ve Steam cüzdanlarına Avustralya doları olarak aktarıldı. Belirtilen para birimi sadece Avustralya’ya özgü olacak.

Steam’in duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol