Günlerdir Aranıyordu: Amerikalı Sosyal Medya Fenomeni Ölü Bulundu

Amerika Birleşik Devletleri'nde nişanlısı ile karavanla çıktığı seyahatte ortadan kaybolan Gabby Petito isimli sosyal medya fenomenin cansız bedenine ulaşıldı.

Nişanlısıyla yaptığı bir yolculuğa çıkarken kaybolan Amerikalı sosyal medya fenomeni olan 22 yaşındaki Gabby Petito‘nun cansız bedeni, pazar günü Wyoming’deki Bridger-Teton Ulusal Ormanı’nda bulundu. Bir adli tabip, Gabby Petito’nun salı günü cinayet sonucu öldüğüne dair ilk sonuca vardı.

Amerikalı sosyal medya fenomeni Gabby Petito, çalıştığı işi bırakmış ve kendisinden bir yaş büyük olan nişanlısı Brian Laundrie ile, temmuz ayında bir karavan yolculuğuna çıkmıştı. Petito, nişanlısıyla çıktığı seyahette gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştu. Petito’nun ailesi, oğulları eve dönmediği için 11 Eylül tarihinde kayıp başvurusunda bulundu ve ülke çapında arama çalışmaları başlatıldı. Açılan davada şüpheli kişi olarak belirlenen Laundrie, polisle işbirliği yapmayı reddetti ve kayıplara karıştı.

Amerikalı sosyal medya fenomeni Gabby Petito

Amerikalı Sosyal Medya Fenomeni Mutlu Görünüyordu

Laundrie ve Amerikalı sosyal medya fenomeni Gabby Petito sosyal medya hesaplarında seyahatleri sırasında yaptıkları paylaşımlar ile oldukça mutlu bir tablo çizmişti ancak çift, ağustos ayında şiddet ihbarı üzerine trafik polisleri tarafından çevrilmişti. Polisin kamerası ile kayda geçen görüntülerde Petito, nişanlısıyla kavga ettiklerini söylemişti. Polis memuruyla konuşan Petito, ağlayarak psikolojik problemleri olduğunu da söylemiş ve nişanlısına tokat attığını itiraf etmiş.

Polis ayrıca önemli bir not olarak Gabby Petito’nun kaybolduğu bölgede dokuz yıl içerisinde çoğunluğu kadın olan 710 kişinin kaybolduğu bilgisi paylaşıldı.

Konuyla İlgili Olarak FBI Devreye Girdi

Konuyla ilgili olarak FBI, üç hafta önce Petito olmadan Florida’ya dönen nişanlısı Brian Laundrie‘yi bulmak için halktan yardım istediğini duyurdu. Laundrie’yi arama, önceki hareketleri ve çiftin değişken ilişkisi hakkında yeni bilgiler ortaya çıkınca, bataklıklı bir Florida doğa rezervinde çarşamba günü sabah saat 8’de yeniden başladı.

FBI, ajansın Petito veya Laundrie ile temas halinde olan, 27-30 Ağustos tarihleri arasında Bridger-Teton Ulusal Ormanı’ndaki Spread Creek Dağınık Kamp Alanını ziyaret eden veya araçlarını görmüş olabilecek herkesten bilgi isteyeceğini söyledi.

Amerikalı sosyal medya fenomeni Gabby Petito

Devam eden arama, müfettişlerin 22 yaşındaki Gabby Petito ve 23 yaşındaki Laundrie’ye bu yaz Amerika’nın Batısı üzerinden beyaz bir Ford Transit minibüsle yaptıkları yolculukta neler olduğunu ortaya çıkarmaya başladı. Çift, #VanLife etiketi ile seyahatleri hakkında düzenli olarak çevrimiçi paylaşımda bulunmuştu, ancak bu gönderiler ağustos ayının sonlarında aniden durdu.

Amerikalı sosyal medya fenomeni Gabby Petito‘yu canlı gören son kişi olduğuna inanılan Laundrie, ortadan kayboldu dolayısıyla yetkililerle konuşmayı reddetti. Ailesi, 17 Eylül’de, üç gün önce evden ayrıldığını ve geri dönmediğini söyleyerek onun kayıp olduğunu bildirdi.

Petito’nun kaybolduğunun bildirilmesinden sonraki günlerde, Petito’nun hikayesi birçok kişi için ulusal bir saplantı haline geldi ve dijital dedektifleri davayı çözmeye çalışmak için çiftin çevrimiçi izini taramaya teşvik etti. Haber, kamuoyunda bu kadar yoğun ilgi görmeyen on binlerce kayıp kişi hikayesine de ışık tuttu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol