Pfizer, GTA Online’da Bir Aşı Etkinliğine Ev Sahipliği Yaptı

Pfizer alışılmadık bir fikir buldu. İlaç devi, GTA Online'ın Brezilya sunucusunda aşılara teşvik etkinliği başlattı.

Gta Online‘da aşı merkezleri kuruldu! Covid-19 aşıları artık hayatın bir gerçeği haline geldi. Devam eden pandemi, tek tek ülkelerin hükümetlerini ve aşı üreten şirketleri, vatandaşları hastalığı önlemek için müstahzarları kullanmaya ikna etmeye çalışıyor. Çoğu zaman televizyon kampanyaları veya büyük reklam panoları görüyoruz ancak, Pfizer aşıları teşvik etmek için farklı bir fikir buldu.

GTA Online

Gta Online’da Aşı Çılgınlığı

Şirket, aşı olmayı Brezilya’da yaygınlaştırmak için onu sanal dünyaya da taşımaya karar verdi. Brezilyalı oyuncular GTA Online’da sadece kendilerine değil karakterlerine de aşı yaptırabilmeye başladı. Bu, Rockstar Games’in oyununda bulunan özel bir rol yapma sunucusu olan Cidade Alta için geçerli. Sunucunun sahipleri ile Ogilvy Brazil ve Druid ajansları ile işbirliği içinde şirket, #vacinaingame‘e bağlı bir meydan okuma yarattı.

Oyuncular sunucudaki özel bir Pfizer tesisine giderek karakterlerini aşı yaptırmaya başladı. Ödül olarak, eyleme katıldıklarını belgeledikleri mavi bir bandaj aldılar. Daha sonra birçok kullanıcı, gerçek dünyada da aşı olduklarını belirtmek için bu etiketle (genellikle avatarlarıyla birlikte) sosyal medyada bir fotoğrafını yayınladı.

Bu eylemle Pfizer, Brezilya toplumunun genç kesimini aşı olmaya ikna etmek istiyor. Girişime bölgeden popüler yayıncılar da katıldı. Katılımlarının hem sanal hem de gerçek aşıların popülaritesini olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Sadece oyuncuların kendilerini GTA‘daki karakterlerinin sağlığına dikkat etmekle sınırlamayacağını umuyoruz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol