GTA 6’nın 2023 Yılında Çıkacağı İddiaları Yalanlandı

GTA 6'nın 2023 yılında çıkacağı yönünde ortaya atılan iddialar yalanlandı.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Bu hafta başlarında tekrar gündeme gelen bir iddiaya göre Grand Theft Auto serisinin bir sonraki oyunu GTA 6 2023 yılında çıkacak. Bu iddia Take-Two’nun pazarlama grafiğinde 2023 yılında gözüken belirgin artış göz önünde bulundurularak ortaya atılıyor. Fakat Take-Two, GTA6 iddialarını bir nevi yalanladı denilebilir.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre bu pazarlama yatırımları kendi bünyesindeki stüdyolar için değil, üçüncü parti yani dışarıdan çalışan şirketlere ayrılmış yatırımlar. Ve Rockstar, Take-Two’nun bünyesindeki stüdyolardan, bu yüzden bütçenin GTA serisi için ayrılmış olmadığını söylemek yerinde olur.

Tabii bu GTA 6 kesinlikle 2023’te çıkmayacak demek değil. Fakat, Take-Two’nun yaptığı yıllık finansal değerlendirmelerin bu konuda yol gösterici olmayacağı kesin. Kısacası tüm bunlar tahminden fazlası değil, en azından Take-Two’nun açıklamaları bu yönde.

Bu, bu ay duyduğumuz ikinci sahte iddia. Geçen haftanın başında Marvel Games de bir Daredevil oyunu çıkartacağı yönündeki iddiaları yalanlamıştı.

İddialardan bahsetmişken, Sony’nin Konami’den Silent Hill serisinin haklarını satın aldığı yönündeki iddialar asılsız çıkmış olsa da arka planda ilginç bir şeylerin döndüğü aşikâr. Haberlere göre Sony gerçekten yeni bir Silent Hill oyunu üzerinde çalışıyor, fakat oyunu geliştiren Kojima Productions değil. Buna ek olarak Sony, Silent Hill’in haklarını satın almayacak, bunun yerine Konami onlara Playstation platformu için bir Silent Hill oyunu geliştirme izni verecek.

Kısacası bu günlerde duyduklarınıza inanma konusunda çekimser olmakta fayda var. Ne de olsa yeni nesil konsollar yaklaşıyor, bu da demek oluyor ki her gün yeni oyunlarla ilgili yeni iddialar duyacağız.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol