Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

GTA 6 Sızıntısını Yapan Hacker İngiltere’de Tutuklandı!

Birleşik Krallık polisi, Rockstar Games'i hacklediğinden ve GTA 6 ile ilgili verileri sızdırdığından şüphelenilen 17 yaşındaki bir kişiyi tutukladı!

Rockstar Games’in sistemlerine izinsiz erişen ve geliştirilme aşamasında olan GTA 6‘dan onlarca videoyu internete sızdıran hacker, Birleşik Krallık polisi tarafından yakalandı. 17 yaşında olduğu bildirilen şahsın, aynı zamanda Uber‘e gerçekleştirilen siber saldırının da arkasında olduğu söyleniyor.

İngiltere’nin doğusundaki Oxfordshire bölgesinde tutuklanan zanlının, Telegram kanalları aracılığıyla organize olan hacker grubu Lapsus$ ile bağlantılı olduğuna inanılıyor. Gelişmenin kamuoyuna yansımasından kısa süre sonra Twitter’dan resmi bir açıklama yapan Londra Polis Departmanı, 17 yaşındaki bir kişinin bilgisayar korsanlığı nedeniyle tutuklandığını duyurdu.

Habere yakın kaynaklar, tutuklanma sebebinin Rockstar Games ve Uber‘e yönelik siber saldırıyla ilgili olduğunu aktardı. Geçtiğimiz hafta sonunda Rockstar’ın sistemlerinde yaşanan bir ihlal, Grand Theft Auto 6’nın erken geliştirme aşamasına ait 90’dan fazla görüntü ve videonun internete sızdırılmasına yol açmıştı. Rockstar tarihindeki en büyük sızıntı olarak kayıtlara geçen bu ihlal, bir gün sonra firma tarafından resmi olarak doğrulandı.

İhlali detaylı bir şekilde araştırmaya devam ettiklerini belirten Amerikalı şirket, yaşanan durum sebebiyle çok üzgün olduklarını söylemişti. Proje üzerindeki çalışmaların her zamanki gibi devam edeceğini aktaran Rockstar Games, yakında herkesi tekrardan bilgilendireceklerini belirtmişti. GTA 6 sızıntısını gerçekleştirdiği belirlenen 17 yaşında bilgisayar korsanının ne kadar ceza alacağını mahkeme sürecinin sonunda göreceğiz.

Konuya dair yeni gelişmeler yaşanması halinde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.