Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bağlantılı Oyun:

GTA 6 Ne Kadar Olacak, Hangi Platformlara Ne Zaman Çıkacak?

Grand Theft Auto 6 hakkında bilmeniz gereken her şeyi derledik. GTA 6 ne kadar olacak ve hangi platformlara çıkacak? Tahmini sistem gereksinimleri neler? Oyunun hikayesi ne anlatacak ve oyun nerede geçecek? Gelin, detaylara inelim.

GTA 6 ne kadar olacak ve ne zaman çıkacak? Oyun hangi platformlarda yer alacak ve hikayesi ne olacak? Bu içeriğimizde, aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidereceğiz. Serinin altıncı oyununun geliştirildiği 2022 yılında resmi olarak doğrulandı ve bu yıl 18 Eylül’de oyunun erken geliştirme aşamasından birçok video sızdırıldı.

Tüm bu devasa sızıntıların ve sayısız iddianın ardından, Rockstar Games resmi olarak Grand Theft Auto 6 fragmanının 2023 yılının Aralık ayı içerisinde paylaşılacağını doğruladı. Bahsettiğimiz gerçek sızıntı videolarından ve güvenilir kaynakların aktardığı doğru bilgilerden yola çıkarak serinin altıncı oyunu hakkında bildiğimiz tüm bilgileri tek bir içerikte derledik.

Grand Theft Auto 6 Hakkında Bildiğimiz Her Şey

Grand Theft Auto 6’nın fiyatı, ne zaman çıkacağı, karakterleri, haritası ve tahmini sistem gereksinimleri gibi bilinen tüm detaylar için başlık başlık ayırdığımız makalemizi okumaya devam edin. İşte, son on yılın en çok beklenen oyunu hakkında bildiğimiz tüm detaylar:

GTA 6 Ne Kadar Olacak?

GTA 6 Ne Kadar Olacak

Steam’in 20 Kasım sonrası USD para birimine geçecek olması ve oyun fiyatlarının artık minimum 70 Dolar olarak konumlandırılmasının ardından, akıllarda tek bir soru var: GTA 6 kaç TL olacak? Güncel oyun fiyatlarından yola çıkarsak, tüm AAA oyun fiyatları nasılsa, bu oyunun fiyatı da öyle olacaktır. İşte bizim tahminimiz:

 • Grand Theft Auto 6 Standart Sürüm: 70 Dolar (1.999 TL)
 • Grand Theft Auto 6 Deluxe Sürüm: 90 Dolar (2.599 TL)

GTA 6 Ne Zaman Çıkacak?

GTA 6 Ne Zaman Cikacak

GTA 6 çıkış fiyatı ve çıkış tarihi henüz netleşmedi ancak tahminlerimiz mevcut. Sektörün en önde gelen ve güvenilir kaynaklarının tümü, oyunun 2025 yılı içerisinde çıkış yapacağını doğruladı. Grand Theft Auto 6 fragmanı bu yıl Aralık ayında yayımlanacak ve muhtemelen net tarihi orada göreceğiz. Ancak, biz de oyunun 2024’te gelme ihtimalini bir hayli düşük buluyoruz.

GTA 6 Hangi Platformlara Çıkacak?

GTA 6 Hangi Platformlara Cikacak

Öncelikle bu bir yeni nesil oyun olduğu için oyunun Xbox Series X, Xbox Series S, PlayStation 5 ve PC için yayımlanacağı kesin. Buradaki sıkıntı ise şu: GTA serisinin altıncı oyunu da önceki oyunlar gibi Xbox ve PlayStation konsollarına önce çıkış yaparak PC platformuna 1 ila 2 sene geç mi gelecek? Bunu net olarak bilmiyoruz ancak bu da ihtimal dahilinde.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasil Olacak

Grand Theft Auto 6 sistem gereksinimleri henüz netleşmedi ancak yeni nesil konsolların gücünden yola çıkarak ve yeni nesil oyunların gereksinimlerine bakarak oyunun minimum ve önerilen gereksinimleri hakkında tahmin yürütebiliyoruz.

Tahmini Minimum Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-10600K veya AMD Ryzen 5 3600X
 • Bellek: 16GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 2070 Super veya AMD Radeon RX 6800 XT
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 150 GB SSD

Tahmini Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • İşletim Sistemi: Windows 10/11 64-bit
 • İşlemci: Intel Core i5-13600K veya AMD Ryzen 7 7600X
 • Bellek: 32 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce RTX 3080 veya AMD Radeon RX 6800
 • DirectX: Sürüm 12
 • Depolama: 150 GB SSD

GTA 6 Hikayesi, Karakterleri ve Sızıntılar

GTA 6 Hikayesi Karakterleri ve Sizintilar

Rockstar Games, Grand Theft Auto 6’nın hikayesini veya karakterlerini henüz doğrulamadı ancak raporlar ve söylentilerden birçok bilgi edindik. Serinin altıncı oyunu ile ilk kez bir kadın ana karakter kontrol edeceğiz. Amerikalı suçlu çift Bonnie ve Clyde’dan ilham alarak tasarlanan iki sevgiliyi yöneteceğimiz oyun, hem erkek hem kadın karakterin gözünden oynanacak.

Yine son sızıntılara göre, bir dizi soygunun ardından yetkililerden kaçan bir çift, soygunlar yapmaya devam edecek. Ayrıca oyunda görev odaklı soygunlar yerine ufak tefek dükkanları ve mağazaları da kendi isteğimiz ile soyabileceğimiz de konuşulan bazı mekanikler arasında yer alıyor. Ayrıca GTA 5’te kullanılan istenen karaktere istediğimiz an geçme mekaniği ile karakterler arasında geçiş yapabileceğiz.

GTA 6 Haritası ve Bölgesi

GTA 6 Haritasi

Grand Theft Auto 6 ile Vice City‘e geri dönüyoruz. Rockstar Games, 18 Eylül’de sızdırılan oynanış görüntülerinin gerçek olduğunu doğruladı. Bu sebeple, oyunun Vice City’de geçeceği de kesinleşti. Sızıntılarda yer alan bir tabelada “Vice City Metro” yazısı gördük ve ayrıca GTA Vice City’de de yer alan tanıdık bölgeleri de gözümüze kestirdik.

Grand Theft Auto: Vice City 1986 yılında geçiyordu ve ancak Grand Theft Auto 6 modern zamanlarda geçecek. Akıllı telefonlar ve modern kıyafetler kullanan karakterlerden yola çıkarak 2020’li yıllarda geçen bir oyun ile karşı karşıyayız. Ayrıca yine sızdırılan gerçek görüntülerden yola çıkarak oyunun GTA 5 sonrası bir dönemde geçeceğine de eminiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.