Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bağlantılı Oyun:

GTA 6 Fragmanı Rekora Koşuyor: 12 Saatte 60 Milyon İzlendi!

Rockstar Games'in paylaştığı ilk GTA 6 fragmanı, 12 saatten kısa sürede YouTube'da 60 milyon izlenmeye ulaştı.

Rockstar Games geçtiğimiz hafta ilk Grand Theft Auto 6 fragmanının 5 Aralık Salı günü TSİ 17:00’da geleceğini açıklamıştı. Bu duyurunun ardından milyonlarca kişi bu tarihi beklemeye koyuldu. Normalde bu haber yazıldığı sırada hala trailer’ın yayımlanmasını bekliyor olacaktık, ancak pazar günü yaşanan sızıntının ardından fragmana bir gün önceden kavuştuk.

Tüm dünyada müthiş bir etki yaratan fragman, 12 saatten kısa sürede YouTube’da 60 milyon kez izlendi ve bu sayı her birkaç saniyede bir yaklaşık 5 bin artıyor. 2013 yılında piyasaya sürülen Grand Theft Auto 5’in fragmanı, aradan geçen 12 senede toplam 96 milyon görüntülemeye ulaştı. Bu da GTA 6 fragmanının potansiyel olarak bir gün içinde selefini geçme yolunda olduğu anlamına geliyor.

GTA 6 Fragmanı, 7 Milyona Yakın Beğeni Aldı

gta 6 fragmanı rekor

YouTube’un 2013 yılında ilk GTA 5 fragmanının yayınlandığı zamana göre çok daha büyük bir platform olduğunu belirtmekte yarar var, ancak serideki yeni oyununun fragmanı popülarite ve yarattığı etki olarak eşi benzeri görülmemiş bir seviyede. Trailer yalnızca YouTube’da değil, X (Twitter) ve Instagram gibi diğer sosyal medya platformlarında da milyonlarca kez izlendi.

Fragman, bu haberin yazıldığı sırada YouTube’da 7 milyona yakın beğeni alan videoya yarım milyondan fazla yorum yapıldı. Yayıncı Take-Two tarafından yayımlanan basın açıklamasına göre Grand Theft Auto 6, ilk etapta 2025 yılında PlayStation 5 ve Xbox Series X/S için çıkacak. Serideki diğer oyunlarda olduğu gibi PC sürümünün en az bir yıllık bir gecikmeyle gelmesi bekleniyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.