Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bağlantılı Oyun:

GTA 6 Fiyatı Hakkında İpucu! Oyun Tarihinde Bir İlk Olabilir

GTA 6 fiyatı hakkındaki spekülasyonlar artarak devam ediyor. İkonik serinin yeni halkası, 70 doları aşan ilk oyun olabilir.

GTA 6 fiyatı ne kadar olacak? Bu soru, en az oyunun kendisi kadar merak ediliyor. Yayıncı Take-Two Interactive’in yeni Grand Theft Auto’nun üzerine yapıştıracağı etiket, AAA oyunlar için yeni bir dönüm noktası olabilir zira ön siparişe açıldığında bizleri mevcut tavan fiyatın üzerinde bir meblağ karşılayacakmış gibi görünüyor.

Oyunlar giderek pahalılaşıyor. Bu bir sır değil, özellikle de oyunların yapımının daha uzun sürdüğü ve her zamankinden daha fazla ekip ve beceri gerektiren bu nesilde. 2022 yılında koronavirüs salgınının en fazla etkilediği sektörlerden biri olan video oyun endüstrisi, geliştirme maliyetlerinin artması üzerine AAA oyun fiyatlarında artışa gitmeye başladı.

GTA 6 Fiyatı 70 Doların Üzerine Çıkabilir

Eskiden 60 dolardan çıkış yapan büyük yapım oyunlar, bir süredir 70 dolar olarak fiyatlandırılıyor. Sony, Ubisoft, Electronic Arts ve Konami, bu adımı atan ilk oyun firmalarından olmuştu. Ne yazık ki artık yavaş yavaş oyunların çok daha pahalıya satıldığı bir çağa geçmeye başladık. Koronavirüs salgını, işten çıkarmalar, yüksek enflasyon ve kurlardaki hareketlilik derken, şirketler fiyatları artırmayı seçtiler.

gta 6 fiyatı ne kadar olacak

2025 sonbaharında çıkacağı kesinleşen GTA 6 fiyatı ile yeni bir dönemin kapısını aralayabilir. Take-Two CEO’su Strauss Zelnick’e, son kazanç çağrısı sırasında Take-Two’nun Grand Theft Auto VI ve Borderlands gibi oyunlar için nasıl fiyat belirlediği soruldu. Net rakamlar vermeyen ve bunun yerine yayıncı firmaların fiyatlandırma felsefesini paylaşan Zelnick, şöyle diyor:

“Bakın, sürekli olarak daha fazla içerik sunuluyor ve her zaman büyük bir değer sunmayı hedefliyoruz. Biz, sunduğumuz değerin her zaman talep ettiğimiz fiyattan daha fazla olmasına odaklanıyoruz. Bu bizim kriterimiz”

Bir oyunun fiyatını belirlerken, bunun oyuncular için iyi haber olmasını ve deneyimin, fiyat noktasına kıyasla fazlasıyla değer sunmasını sağlamak istediklerini ifade eden Take-Two patronu, bir anlamda oyunun yapımı yıllarca sürüyorsa ve oyuncuya binlerce saat keyif veriyorsa, fiyatın bunu yansıtacak şekilde yükselmesinin makul olduğunu savunuyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.