Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Beklenti Büyük: GTA 5 Netflix’e Mi Geliyor?

GTA üçlemesinin Netflix'teki popülaritesi, GTA 5 için kapıyı aralamış gibi görünüyor.

Take-Two Interactive CEO’su Strauss Zelnick, Grand Theft Auto oyunlarının Netflix Games‘teki varlığının genişleyebileceğinin sinyalini verdi. Kısa süre önce streaming servisine eklenen GTA Trilogy‘nin gördüğü ilgi, bu düşünceye kapı aralamış olabilir. Çeşitli raporlara göre iki şirket arasında yeni bir iş birliği daha gerçekleşebilir.

Veriler, platformdaki yaklaşık 250 milyon abonenin yüzde 1’inden daha azı günlük olarak bir Netflix oyunu oynadığını gösteriyor. Appmagic verilerine göre Netflix’in iOS ve Android’deki aylık oyun indirmeleri geçen kasım ayında yaklaşık 10 milyondan aralık ayında 28 milyona yükseldi. Bu artıştaki aslan payı, 14 Aralık’ta streaming servisine eklenen Grand Theft Auto 3, Vice City ve San Andreas‘a ait.

GTA 5 Netflix’e Gelebilir Mi?

Definitive Edition sürümleri arasında en çok indirilen 11,6 milyon ile San Andreas oldu. Bununla birlikte, gelecekte Netflix Games kataloğuna hangi GTA oyunlarının katılabileceği konusunda spekülasyonlar devam ediyor. Çoğu kişinin beklentisi, GTA 4 veya GTA 5 gibi eski oyunların streaming servisine dahil edilmesi yönünde.

gta 5 netflix

Netflix ile ortaklığı “büyük bir başarı” olarak nitelendiren Zelnick, GTA’nın platformdaki varlığını genişletme konusundaki heyecanını dile getirdi. Take-Two CEO’su, şirketin Netflix ile daha fazla işbirliği yapma konusundaki istekliliğini, tüketicilerin olumlu tepkilerine ve ekonomik olarak uygulanabilir koşullara bağlı olduğunu belirtti.

Netflix Games’in odak noktası öncelikle mobil oyunlar olsa da, GTA 5 için kapıyı tamamen kapatmak yanlış olur. Öte yandan oyun dünyasının gözü kulağı şu anda GTA 6’dan gelecek haberlerde. Aralık ayında yayımlanan ilk fragman şimdiye dek 174 milyondan fazla kez izlendi. Rockstar Games’in çatı şirketi Take-Two Interactive’in yayımladığı finansal sonuçlara göre GTA 6 çıkış tarihi, 2025 Ocak – Mart ayları arasında olacak.

GTA 6 Hakkında Bilinen Her Şey Bu Videoda

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.