Green Game Jam 2021 Kazananları Açıklandı

BM tarafından desteklenen ve Playing for the Planet Alliance tarafından düzenlenen 2021 Green Game Jam'in kazananları açıklandı.

Birleşmiş Milletler tarafından desteklenen ve Playing4thePlanet tarafından düzenlenen Green Game Jam 2021‘in kazananlarını öğrendik.

Green Game Jam Nedir?

Biyoçeşitlilik kaybı ve iklim değişikliğine karşı mücadelede ormanların ve okyanusların kritik rolünü vurgulamayı amaçlayan The Green Game Jam, geçen yılki açılış etkinliğinin devamı niteliğinde yapıldı. Jam’in amacı, stüdyoların mevcut oyuncu tabanlı veya yakında piyasaya sürülecek olan oyunlarda yenilik yapması.

Bu yıl, farklı ekipler arasında sanal olarak gerçekleşen beyin fırtınası ve paylaşım oturumları ile PC, konsol ve mobil oyunlardan 26 stüdyo Jam’e katıldı Ekipler, bu yılki Jam’in teması olan ormanları ve okyanusları korumanın ve restore etmenin önemi hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu yıl mart ayında bir dizi eğitim atölyesi için bir araya geldi. Katılımcılar daha sonra Mayıs ayının sonunda “yeşil aktivasyonlarını” sundu ve girişler beş kategoride değerlendirildi.

Green Game Jam 2021

Green Game Jam 2021 Kazananları

Oyuncunun Seçimi Ödülü
Stüdyo: Wooga
Ödül Kazanma Sebebi: June’s Journey’deki özel bir etkinliğin parçası olarak, oyuncular oyun içi ağaç süsleri satın alabilir ve satın aldıkları ağaçlar için Wooga gerçek dünyada ağaç dikme sözü verecek. Oyuncuların birbirlerinin adalarını ziyaret edebilmeleri özelliği sayesinde oyun içinde başkaları tarafından dikilmiş ağaçları görecek.

Katılımcıların Seçimi Ödülü
Stüdyo: Ustwo Games
Ödül Kazanma Sebebi: Monument Valley II’de “Lost Forests” adlı yaklaşan bir aktivasyonda, oyuncular ağaçlarla etkileşim kurma ve ağaçların önemini öğrenme yolculuğuna çıkacak ve onları Play4Forests adlı bir orman koruma dilekçesini desteklemeye teşvik edecek.

En Çok Benimsenen Ödülü
Yayıncı: Perp Games, Stüdyo: Breaking Walls
Ödül Kazanma Sebebi In Away: The Survival Series, gezegen küresel ısınmayla harap oldu. Gerçek dünyada çevresel eylemde bulunmanın önemini vurgulamak için geliştirici ekip, oyun içinde Play4Forests dilekçesi etrafında temalı bir ağaçlandırma bölgesi içerecek ve ayrıca dilekçeye bağlanacak. Daha sonra bir Artırılmış Gerçeklik aracılığıyla oyundan benzersiz bir sahne oynayacak. Oyunun fiziksel kutusunda gerçeklik entegrasyonu yapılacak.

İlk Uygulayan Ödülü
Stüdyo: TiMi Studio Group
Ödül Kazanma Sebebi: Bu tarz etkinlikleri iki oyunda zaten mevcutken TiMi, etkileşimli içerik ve eğitici bilgilerle Çin’deki oyunculara ulaştı ve oyunculara insan ve doğa arasındaki ilişkiyi keşfetmeleri için rehberlik etti. Sadece 3 haftada 10 milyon oyuncunun katıldığı Craz3 Match’de TiMi Studio Group ve Tencent for the Planet, oyuncuların ormandaki vahşi yaşamı kurtarmak için zorlukların üstesinden geldiği HTML5 tabanlı bir oyun kampanyası oluşturmak için ortaklık kurdu.

UNEP Seçimi Ödülü (Birleşmiş Milletler Seçimi)
Stüdyo: Ubisoft Mainz
Ödül Kazanma Sebebi: Sanayileşme çağında geçen Anno 1800’de oyuncular, çevrelerindeki çevre ile etkileşime giriyor ve herhangi bir etki olmaksızın çevreden faydalanıyor. Sürdürülebilirliğin önemini ve ekosistemlerin karşılıklı bağımlılıklarını vurgulamak için ekip, bu temalara odaklanan baş aşağı oyun kurallarıyla yeni bir oyun modu sunacak.

“Bu yılki Green Game Jam, oyunlarını restorasyon temasına uyarlamak için inanılmaz miktarda yaratıcılık sergileyen, sınıfının en iyisi oyun tasarımcılarından oluşan bir kadroyu bir araya getirdi ve Anno 1800, gerçekten yüksek kaliteli bir alanda göze çarpıyordu.”

BM Çevre Programı (UNEP) Gençlik, Eğitim ve Savunuculuk Başkanı Sam Barratt şunları söyledi: “Stüdyolar artık fikirden oyun içinde uygulamaya geçerken, aktivasyonlarının geniş oyuncu toplulukları arasında nasıl yeni sohbetler yarattığını ve çevrimiçi eylemlerin doğa için çevrimdışı etki sunabileceği bir geleceğe ilham vermeye yardımcı olduğunu görmekten heyecan duyuyoruz.”

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol