Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Gotham Knights Geliştiricileri Batgirl Eleştirisine Cevap Verdi

Batgirl'ün Gotham Knights'taki biyografisine yönelik hayran eleştirilerinin ardından WB Games Montreal'den bir geliştirici, hayranların eleştirilerini yanıtladı.

Gotham Knights, Batman: Arkham Origins’in arkasındaki ekip tarafından geliştirilen, yakında çıkacak bir açık dünya aksiyon oyunu. Batman kayıp ve öldüğü tahmin ediliyor. Oyunda, Batman’in en önemli dört yardımcısından oluşan bir ekibin mücadeleyi şehrin suç şebekesine götürmesine öncülük ediyor.

Daha önce Gotham Knights, Red Hood ve Nightwing’deki oynanabilir karakterlerinden ikisi için oynanış göstermişti ancak, son zamanlarda diğer karakterlerden biri hayranlardan bazı eleştiriler aldı. Söz konusu karakter, oyunda oynanabilir karakterlerden biri olarak görünen Barbara Gordon, yani Batgirl. Batman Arkham oyunlarında Barbara, Joker tarafından omurgasından vurulup tekerlekli sandalyeye mahkum edilmişti.

Gotham Knights’ta Batgirl Nasıl Yürüyebiliyor?

Gotham Knights
Oyundaki Batgirl görünümü.

Gotham Knights’ta Barbara, Batgirl kişiliğini sürdürecek ve bu durum, bazılarının onun yürüme yeteneğini nasıl yeniden kazandığını sorgulamasına yol açtı. Warner Bros bunun için bir açıklama yaptı ancak hayranları biraz tedirgin etti. Batgirl’ün biyografisi, hayranlarına yaralarını iyileştirmek için eğitim aldığını ve “Batgirl olarak aktif görevine geri dönmesine” izin verdiğini belirtti.

Bazıları bunu, engelliliği bir kahramanın kararlılık ve eğitim yoluyla üstesinden gelmesi gereken bir şey olarak tasvir eden oldukça yorgun bir mecaz olarak buldu. Kreatif Direktör Patrick Redding, ekibin farklı omurilik yaralanmaları türleri ve birinin hareketliliğini yeniden kazanma potansiyeli hakkında bilgi edinmek için AbleGamers vakfı ile çalıştığını iddia ederek bu endişelere yanıt verdi.

Görünüşe göre, karakterin iyileşmesi oyuna yayılacak ve bu, Barbara “birçok fizik tedavi ve ağrı tedavisinin ardından birden fazla ameliyat” geçirdikten sonra Gotham Knights’ın savaşını ve hikayesini etkileyebilecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.