Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Gotham Knights 1 Hafta Olmadan Denuvo’yu Kaldırdı

Warner Bros., oyunun resmi lansmanından sadece birkaç gün sonra Gotham Knights'ın korsana karşı koruma yazılımı olan Denuvo'yu kaldırdı.

Gotham Knights‘ta artık Denuvo korsan koruma bulunmayacak. Tartışmalı korsan koruma yazılımı, bazı oyunların aylarca kırılmasını önlemeye yardımcı oldu ancak oyun performansı üzerindeki iddia edilen etkileri, belirli donanım uyumsuzlukları ve periyodik olarak çevrimiçi bağlantıyı zorlaması nedeniyle de geniş çapta eleştirildi.

Karışık incelemelere ortalama bir başlangıç yapan Gotham Knights, düşük performansı ve oyun mekaniklerini ele alma şekli nedeniyle geniş çapta eleştirildi. Yedi yaşındaki Batman: Arkham Knight ile bol bol karşılaştırılan oyun, Arkham Knight’tan daha kötü gözüktüğü için özellikle eleştirildi. Son olarak, oyunun korsana karşı Denuvo kullanacağına dair duyurusu ile oyuncular iyice çileden çıktı.

Gotham Knights Kötü Bir Başlangıç Yaptı

Gotham Knights

Bu oyundaki sorunların Denuvo kaynalık olup olmadığı belli değil ancak geçen yılki Denuvo kesintisinin, sorun çözülene kadar birçok oyunu oynanamaz hale getirdiğini ve genellikle bu konudaki tartışmalarda vurgulanan temel eleştirilerden birinin altını çizdiğini belirtelim. SteamDB’de gösterilen en son veritabanı güncellemesine göre Gotham Knights, Denuvo’yu piyasaya sürüldükten sadece birkaç gün sonra kaldırarak bu sorunun önüne geçti.

Adil olmak gerekirse, Gotham Knights’ın oyunun teknik yapısıyla ilgili olması gerekmeyen daha birçok düzeltmeye ihtiyacı olduğu çok açık. Kötü performansı ve oyunculara cep telefonu oyunlarını hatırlatan kullanıcı arayüzü bir yana, oyunun içeriği ve ilerlemesi ile ilgili sorunlar mevcut.

Bunun da ötesinde, tek kişilik bir deneyim veya en fazla iki oyunculu bir oyun olmasına rağmen oyunu duraklatamama gibi, gelişimi boyunca devam eden garip tasarım seçenekleri de hala büyük problem. Oyun, kesinlikle zorlu bir çıkış yaptı, orası kesin. Oyun hakkında daha detaylı bilgi için Gotham Knights İnceleme yazıma göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.