Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google’ın Yapay Zekası Bard’ın İsmi Gemini Olarak Değişti

Yapay zeka programı Bard artık yerini daha profesyonel bir isim olan Gemini'ye bırakıyor. Google, AI yarışındaki mücadeleyi sürdürüyor.

Haftalardır süren söylentilerin ardından Google bugün resmi olarak yapay zeka uygulaması Bard’ın adını Gemini olarak değiştirdi. İlk çıktığı günden bu yana bu isimle devam eden mesajlaşma uygulaması artık yeni ismiyle beraber devam edecek ve geliştirmeler bu isim üzerinden sunulacak. Geçtiğimiz süreçte ortaya çıkan söylentiler bu şekilde doğrulanmış oldu.

Geldiğimiz noktada Google‘ın yapay zeka sohbet robotuna tarayıcınız üzerinden veya mobil uygulamanızdan eriştiğinizde artık Bard yerine Gemini markasıyla ve logosuyla karşılaşacaksınız. Google bu yeni ismin önemine hayli vurgu yapıyor ve şirketin ilerleyen süreçteki yapay zeka projelerine zemin hazırlıyor. Bildiğiniz üzere ChatGPT ile başlayan bu yapay zeka yarışı şu anda birçok firma tarafından ele alınıyor ve büyük firmalar bu teknolojide ön plana çıkmak için ellerinden geleni yapmaya koyuluyor.

Gemini İle Yapay Zeka Yarışı Devam Ediyor

ChatGPT’nin 2022’nin sonlarında başlattığı bu yarışla beraber şu anda büyük teknoloji firmalarının bizlere sunduğu yapay zeka uygulamaları yer alıyor. Her uygulama kendi içerisinde farklılık gösterse de bazı uygulamalar ön plana çıkmayı başarıyor. Gemini isim değişikliği ile beraber Google firması da artık AI yarışında kendi isminin olduğunu da bu şekilde doğrulamış oluyor. Şirket ilerleyen süreçte deneysel yapay zeka özelliklerini bu program dahilinde kullanıcılara sunmayı hedefliyor.

ncSK72n8EjwWB8GY552oum 1200 80

Ortaya çıkan bilgilerle ve detaylarla beraber Gemini adı Bard’dan daha iyi bir marka olarak karşımıza çıkıyor. Bard daha çok Google firmasının deneme yanılma yaptığı ve çeşitli özellikleri sunmaya çalıştığı bir isim olarak karşımıza çıkıyor ancak şirket yeni isimle beraber daha profesyonel işler başarmak istiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.