Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google’dan Milyonlarca Chrome Kullanıcısına Kritik Uyarı

Google, Chrome tarayıcısını kullananları uyardı. Birçok güvenlik sıkıntısı yaşadığını belirten şirket, Anroid ve Windows kullanıcıları için güncelleme yayınladı.

Resmi Chrome blogunda Google, Windows ve Andorid kullanıcılarını uyardı. Uygulamada yalanan bir açığın olduğunu ve bu açık dolayısıyla saldırıya uğranabileceğini belirtti. Şirket ayrıca iki üst düzey güvenlik tehdidinin daha bulunduğunu söyledi. Şirket, kullanıcılar tarayıcıyı yükseltme şansı bulana kadar güvenlik açıklarıyla ilgili bilgileri kısıtladı ve birkaç yöntem önerdi.

İlk problem WebRTC (Web Gerçek Zamanlı İletişim), web tarayıcıları ve cihazlar arasında gerçek zamanlı ses, metin ve video iletişim paylaşılmasını sağlayan açık kaynaklı bir projedir. Şirketin 2011’de GIPS’i satın almasından önce 1999’da İsveçli bir şirket olan Global IP Solutions tarafından geliştirilmiştir.

Google Chrome Kullanıcıları Acil Güncelleme Yapmalı

Google

Diğer sorun V8, Chrome’un kalbindeki motor olan JavaScript’i işlemekten sorumlu Chrome bileşeni. Ve bu güvenlik açığı Windows ve Android’i de etkiler. CVE-2022-2296 yalnızca Windows’u etkiler ve bu tarz belek açıkları saldırı için tercih edilen yollardan biridir. Yalnızca 2022’de Chrome’da yaklaşık 100 UAF güvenlik açığı bulundu ve bu oldukça yüksek bir oran. Buna karşılık şirket Windows için Chrome 103.0.5060.114 ve Android için 103.0.5060.71 güncellemelerini yayınladı.

Windows Google Chrome güncelleme:

  • Chrome’un sağ üst köşesindeki üç noktayı tıklayın.
  • Ayarlar > Yardım > Google Chrome
  • Chrome’un güncellemeyi bulun ve tıklayın.
  • İstendiğinde Chrome’u yeniden başlatın.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.