Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Stadia Yeni Aile Paylaşımı Özelliğini Duyurdu

Stadia kütüphane paylaşım sistemi olan aile paylaşımını duyurdu, ancak kısıtlamalar ile birlikte.

Google Stadia Aile Paylasimi 2

Google Perşembe günü Stadia bulut oyun hizmeti için aile paylaşımını duyurdu. Dijital oyun pazarlarının daha tüketici dostu özelliklerinden birini platformuna getirdi. Aile paylaşımı, Google’ın Play Aile Kitaplığı sistemi üzerinden bağlanan herhangi bir Stadia grubunun. Birden çok hesapta bir oyun satın almak için tek bir dijital lisans kullanmasına izin verecek. Bu şekilde, her ikisinin de ayrı kaydetme verileriyle oynaması için bir ebeveyn ve çocuk için bir oyunun yalnızca bir kopyasını satın almanız gerekir. Bu güzel hareketle, ücretsiz oyunlar talep edebilmek ve bunları grupla paylaşabilmek için yalnızca bir hesabın Pro aboneliğine ihtiyacı var.

Google, özelliğin bugünden itibaren kullanıma sunulduğunu ve tüm kullanıcılara ulaşmasının yaklaşık bir hafta sürebileceğini söylüyor. 9to5Google ve Android Police’in daha önceki raporları, Google’ın Stadia Reddit sayfasındaki resmi duyurusundan önce, özelliğin Stadia ayarları panelinde göründüğünü bildirdi.

Aile paylaşımı özelliği, Android kullanıcılarının mobil uygulamaları ve hizmetleri tek bir evde birden çok hesapta paylaşmasına olanak tanıyan Google Play Aile Kitaplığı sistemi üzerinden çalışır. Her şeyi ayarlamak biraz karmaşık bir süreç gibi görünüyor, ancak başlamanın en iyi yolu, buradaki eğiticiyi takip ederek ve ardından çocuğunuz için bir Stadia hesabı oluşturmak için buradaki bu ayrı eğiticideki adımları izleyerek Google Play Aile Kitaplığı’nı kurmaktır. O kişinin halihazırda bir Stadia hesabı yoksa aile üyesi. Google, kitaplığınızı paylaşmak için geçerli bir ödeme yöntemi eklemeniz gerektiğini söylüyor.

Google Stadia Aile Paylasimi

Aile Paylaşımında Bazı Kısıtlamalar Olacak

Bazı kısıtlamalar var. Google, iki hesabın da oyunu ayrı olarak satın almadıkça veya her ikisi de Stadia Pro aboneliğinin bir parçası olarak talep etmedikçe. Aynı paylaşılan oyunu aynı anda oynayamayacağını söylüyor. Ücretsiz talep ettiğiniz bir oyunu Stadia Pro ile paylaşırsanız ve aboneliğinizin sona ermesine izin verirseniz veya iptal ederseniz, o oyun artık paylaşılamaz. Google, Stadia mağazasından satın aldığınız herhangi bir oyunun paylaşılmaya uygun olduğunu ve buna Pro ile hak iddia edilen ücretsiz oyunları da içerdiğini söylese de.

Bunun aileler için gerçekten faydalı olacağını hangi senaryolarda merak ediyor olabilirsiniz. Özellikle aynı oyunu aynı anda birden fazla ekranda oynayamıyorsanız. Birden fazla cihazda yalnızca bir Stadia hesabına sahip olmak yeterli olmaz mıydı?

Etkili bir şekilde, Google burada arkadaşların aile grupları oluşturmaları ve oyunlarını tek bir hane ile sınırlamak yerine paylaşmaları için kapıyı açtı. Bir ebeveynin, bu aile paylaşımı özelliğini kullanarak çocukların ne oynadığını kontrol etmesine olanak tanıyan birçok ayar varken. Belirli oyunlar için paylaşımı kapatmak ve yaş sınırı sınırlarını belirlemek dahil.

Bununla birlikte, temel kısıtlama, aynı oyunu aynı anda oynayamayacağınızdır; bu, Stadia oyuncularının oyunların maliyetini bölmek için aile paylaşımını agresif bir şekilde kullanmayı veya arkadaşlarının kendi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.