Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Stadia İçin Doğrudan Youtube Canlı Yayın Özelliği Ekleniyor

En başından beri, Google Stadia ve YouTube'un birlikte çalışması gerekiyordu. Google bu sözünü en sonunda yerine getiriyor.

En başından beri, Google Stadia ve YouTube‘un birlikte çalışması gerekiyordu. Bulut bilişimin büyüsü sayesinde, bir oyunu anında oynamaya başlamak için bir YouTube reklamını tıklamamız gerekiyordu. YouTube kullanıcıları görüntüleyenlerini anında davet edebilecekti. İçerik oluşturucuların oyunlarına anında katılabilecektik. Artık Google verdiği sözü tutuyor. Yalnızca kontrolcüdeki bir düğmeye basarak Stadia oyunlarını anında ve zahmetsizce YouTube’da canlı yayınlayabilecekler.

Geçen Kasım ayında Stadia’nın lansmanında bunlardan hiçbiri olmadı, ancak en büyüğü yarın geliyor. Her Stadia kullanıcısı yarından itibaren doğrudan YouTube’da canlı yayın yapabilecek. The Verge‘den aldığımız habere göre bu onaylandı.

Bu öğleden sonra, 9to5Google, bu özelliğin kullanıma sunulduğunu fark etti ve Stadia hesaplarımızda da bir YouTube hesabı bağlama olanağını tespit etti. Ancak gerçekte yayın yapamıyoruz. Sanırım bunu yarın deneyeceğiz, dediler.

Google Stadia Icin Dogrudan Youtube Canli Yayin Ozelligi Ekleniyor

9to5Google’a göre, yayınınıza bir başlık vermeniz ve yayınınızın çocuklar için uygun olup olmadığı gibi (çocukların korunma kurallarına uymak için) birkaç ayar yapmanız gerekecek. Ayrıca Stadia’nın başlangıçta söz verdiği gibi, henüz 4K olarak yayınlayıp izleyemeyeceğiniz de net değil. 4K oyun için yaptığınız gibi, muhtemelen bunun için de aylık 9,99 ABD doları tutarında Stadia Pro aboneliğine ihtiyacınız olacak.

Bu özellik Stadia için daha önemli bir zamanda gelemezdi. Hizmetin şimdiye kadarki en önemli oyunu Cyberpunk 2077, bu hafta gelecek nesil konsolların ve kendi güçlü PC’nizi oluşturmak için en son grafik kartlarının inanılmaz derecede olduğu bir zamanda geliyor. Ülkemizde bu kartları satın almak zor ve pahalı. Bu, Stadia için şimdiye kadarki en büyük test ve şirketin dayandığı bir test: hizmet üzerinden Cyberpunk satın almak, sınırlı bir süre için eksiksiz bir ücretsiz Stadia donanımı setiyle birlikte geliyor – YouTube Premium abonelerine ücretsiz verdiği setten farklı olarak.

Cyberpunk 2077’yi Stadia’dan YouTube’a yayınlayan kişiler, Google’ın hizmetinin neler yapabileceğini kanıtlaması için şimdiye kadarki en büyük fırsat olabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.