Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Play’den Filmler ve TV Sekmesi Kaldırılacak

Google Salı günü yaptığı bir duyuruda, Play Filmler ve TV bölümünün yakında Google Play Store'dan kaldırılacağını açıkladı.

Google Play Store, milyonlarca Android uygulamasına ev sahipliği yapmanın yanı sıra film, e-kitap ve sesli kitap satın alabileceğiniz bir yerdir. Ancak gelecekte Play Store’dan film satın alamayacaksınız veya kiralayamayacaksınız.

Google Salı günü yaptığı bir duyuruda, Play Filmler ve TV bölümünün yakında Google Play Store‘dan kaldırılacağını ve bağımsız Google TV uygulamasının ileride film satın almak, kiralamak ve izlemek için yeni tek adresiniz olarak hizmet vereceğini açıkladı. Hareket, Mayıs 2022’de yürürlüğe girecek. Yalnızca Play Filmler ve TV sekmesinin kaldırılacağını unutmayın. Yine de Play Store’dan kitap satın alabileceksiniz.

Google Play’de Satın Alımlar Devam Edebilecek

Google Play

Google TV uygulaması, mayıs ayından itibaren Android mobil cihazınızda veya tabletinizde film ve şov satın almak, kiralamak ve izlemek için kullanılır duruma gelecek. Google Play uygulamasında Filmler ve TV artık desteklenmeyecek. Google Play; uygulamalar, oyunlar ve kitaplar için mağazanız olmaya devam edecek. Google, bu hareketin son kullanıcılar için genel satın alma ve kiralama deneyimini etkilemeyeceğini belirtiyor.

Örneğin, satın aldığınız içeriğe Google TV uygulamasından erişilebileceksiniz ve bu durum, aile paylaşımı ile Google Puanlarınız üzerinde hiçbir etki yaratmayacak. Filmler sekmesinin Store’dan kaldırılması büyük bir sürpriz değil. Google, son yıllarda Play Filmler ve TV markasını yavaş yavaş kullanımdan kaldırıyor. Bunun bir parçası olarak Google, 2020’de bağımsız Play Film ve TV uygulamasını Google TV olarak yeniden adlandırdı. Geçen yıl şirket, Roku ve diğer birkaç akıllı TV platformunda özel Play Filmler ve TV uygulamasını kaldırdı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.