Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Play Store Derecelendirmeleri Artık Cihaza Özel Olacak

Google Play Store artık cihaza özel derecelendirmeler ve incelemeler sağlayacak.

Google Play Store derecelendirmeleri artık cihazınıza özel olarak görünecek. Android ile ilgili en güzel şey, çok sayıda cihazda yaşayabilmesidir. Akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz, buzdolaplarımız, araba eğlence sistemlerimiz var ve liste gerçekten uzayabilir. Çok çeşitli Android cihazlarla, çok çeşitli farklı deneyimler de elde edersiniz.

Bu, birleşik bir uygulama derecelendirme ve inceleme sistemine sahip olmanın sorunlarını göstermeye başladığı yer diyebiliriz. Bir uygulama binlerce kişiden yüksek övgü alsa da yüzlercesinin de sorunları olabilir. Bu nedenle Google, cihaza özel bir derecelendirme filtresi ekleyerek Play Store derecelendirme sistemini daha kişisel hale getirme planlarını duyurdu.

Google Play Store Yeni Derecelendirme Sistemi

Play Store

Esper’den Mishaal Rahman, artık tüm kullanıcılar için yayında olması gereken bu yeni sistemin Google Play Store’daki uygulamasını fark etti. Değişikliğin açıklaması, derecelendirmeleri ve incelemeleri daha alakalı hale getirmek için Google Play Store’un “kullandıkları cihaza göre” derecelendirmeleri göstereceğini ve “telefon kullanıcıları ülke veya bölgeye göre daha fazla filtre uygulayabileceklerini” belirtti.

Google Play Store’u açan kullanıcılar, derecelendirmelerin nasıl hesaplandığını bildiren ve derecelendirmelerin en son incelemelere dayanacağını ve gösterilen incelemelerin aynı bölgede aynı cihaz türünü kullananlara ait olacağını bildiren bir mesajla karşılaşacak. Ayrıca, sahip olduğunuz belirli cihaza hitap eden bir inceleme istiyorsanız, inceleme bölümündeki filtre sekmesine gidebilir ve incelemeleri cihaz modeline göre filtreleyebilirsiniz.

Bu iyi bir ilk adım olsa da, bazı alanlarda yine de bazı çalışmalar yapılabilir. Rahman’ın belirttiği gibi, katlanabilir cihazlar Google tarafından hala tablet cihazlar olarak sınıflandırılıyor. Bu çok büyük bir soruna neden olmayacak olsa da, mobil cihazların değişen ortamı göz önüne alındığında sistemi biraz daha özlü hale getirmek için daha fazla iyileştirme bekliyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.