Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google, Pixel 7 Serisini Duyurdu

Google, Pixel 6a'nın erken sürümü ve ardından Pixel 7 ve Pixel 7 Pro dahil olmak üzere bir sonraki akıllı telefon serisini duyurdu.

Yıllık Google I/O etkinliği meyvelerini verdi. Google, bu yıl içinde kullanıma sunulacak olan Pixel 7 telefon serisini bir kez daha duyurdu. Bu yıl aralarından seçim yapabileceğiniz üç farklı telefon olacak. Temmuz ayında piyasaya sürülecek olan mevcut Pixel 6 serisi telefonların bir yinelemesi olan Pixel 6a yayınlanacak. Sonra Google’ın Pixel 7 ve Pixel 7 Pro sürümü de yıl içinde satışa sunulacak.

Ne yazık ki Google, Çarşamba günü yaptığı sunum sırasında Pixel 7 ve Pro akıllı telefonları hakkında çok az bilgi paylaştı. Teyit edebildiğimiz tek nokta, hem 7 hem de 7 Pro telefonlarının Google’ın yeni Tensor işlemcilerine sahip olacağıydı. Ayrıca hem ana cihaz hem de Pro modeli, Android işletim sisteminin en son sürümü olan Android 13 ile birlikte çıkacak.

Pixel 7 ve Pixel 7 Pro Hakkında Bilgiler Kısıtlı

Pixel 7
Pixel’in yedinci serisi 6 farklı renkte gelecek.

Google, bazı varsayımların yapılabileceği Pixel 7 ve Pro’nun bazı yüksek kaliteli fotoğraflarını paylaştı. Tasarım, telefonun arkasında kameraların görülebildiği yükseltilmiş bir kamera çubuğu ile 2021’deki Pixel 6 ve 6 Pro’ya benzer şekilde tasarlandı. Yeni telefonlardaki çubuk artık metalik; 7 ve 7 Pro’nun alüminyum muhafazasının bir parçası. Ayrıca Pixel 6 ve 6 Pro gibi Pixel 7’de iki arka kamera bulunurken 7 Pro’da üç kamera bulunacak.

Bugünkü duyuruda ayrıntılar oldukça sınırlı olsa da Google, cihazların piyasaya sürülmesine daha yakın bir zamanda gerçekleşecek olan kaçınılmaz sızıntıların önüne geçmek için önemli bazı adımlar atmış. Şirket ayrıca, gerçek amiral gemisi telefonlar yapmanın ciddi bir iş olduğunu bize yine hatırlattı. Pixel 6 ve 6 Pro, bazı yüksek profilli yazılım sorunlarının gölgesinde kalan mükemmel donanımıyla bu yöndeki ilk adımdı.

Pixel 6a Teknik Özellikleri Detaylı Olarak Paylaşıldı

Pixel 7
Pixel 6a’nın özellikleri ve fiyatı açıklandı.

Pixel 6a hakkında daha fazla ayrıntı paylaşıldı, ön siparişlerin 21 Temmuz’da 449 dolar başlangıç fiyatıyla çıkış yapacağı ve nakliyenin bir hafta sonra başlayacağı doğrulandı. Pixel 6a, 60Hz yenileme hızına sahip 6.1 inç OLED 1080p çözünürlüklü ekrana sahip. Bataryası, Samsung Galaxy A53 5G’nin altında ancak en yeni iPhone SE’den iki kat daha etkileyici olan 4.400 mAh değerinde olacak. Satın alma işlemine pil şarj cihazı dahil edilmeyecek.

Pixel 6a, benzer fiyatlı üçüncü nesil iPhone SE telefonunun rakibi olacak. iPhone muadili ile karşılaştırıldığında, kart genelinde teknik özelliklerde iyileştirmeler sunmuş ancak aynı zamanda microSD desteği ve bir kulaklık jakı gibi iPhone’un sahip olmadığı özelliklerden de yoksun. Samsung Galaxy A53 5G ve Moto G Stylus 5G ise benzer fiyatlara, daha iyi özelliklere ve genel olarak daha fazla özelliğe sahip.

Google, Google I/O etkinliği sırasında Pixel 6a’nın yanı sıra Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’ya ek olarak birkaç duyuru daha yaptı. Google, ilk saati olan Pixel Watch’u bu yıl içinde piyasaya sürecek. Ayrıca 2023’te bir Pixel Tablet’in yanı sıra Pixel 6a ile birlikte gelen 199 dolarlık Pixel Buds Pro premium kulaklık setini piyasaya sürme planları da mevcut.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.