Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Mesajlar’a Animasyonlu Emoji Tepkileri Geldi

Google Mesajlar'a animasyonlu emoji tepkileri geldi ve RCS ile mesajlaşma keyfi bir adım ileriye taşındı.

Google Mesajlar uygulamasına animasyonlu emoji tepkileri eklendi. Günümüzde WhatsApp ve telegram gibi uygulamaların ortaya çıkması ile SMS devri resmen kapanmış olsa da, Apple iMessage ve Google’ın Mesajlar hizmeti kendilerini geliştirmeye devam ediyor. Günümüzün popüler mesajlaşma uygulamanın izinden giden Google, mesajlaşma servisini düzenli olarak güncelliyor.

Sohbetlerinize daha fazla ifade gücü katan yeni özellik, ilk olarak Google Mesajlar’ın beta sürümünde AssembleDebug tarafından keşfedildi. Animasyonlu emojileri kullanarak mesajlara tepki vermek bir hayli basit. Bir mesaja uzun basmanız ve istediğiniz emojiyi seçmeniz yeterli. Seçilen emoji, etkileşiminize eğlenceli bir unsur katan hoş bir animasyonla birlikte mesajın üzerinde görünecek.

Google Mesajlar Gelişmeye Devam Ediyor

Google Mesajlar'a Animasyonlu Emoji Tepkileri Geldi

Google Mesajlar’a yapılan bu yeni ekleme, önemli gelişmelerin de başlangıcı. Google’ın mesajlaşma deneyimini iyileştirmeye ve Zengin İletişim Hizmetlerinin (RCS) benimsenmesini teşvik etmeye yönelik devam eden çabalarının çok önemli bir adımı. Bildiğiniz üzere, Apple yakın zamanda RCS’yi benimsemiş ve Android ile iOS arasındaki mesajlaşma sorununu ortadan kaldırmıştı.

RCS desteğiyle Google’ın Mesajlar hizmeti yakında iPhone’lara RCS mesajları gönderebilecek ve kullanıcılar için tercih edilen seçenek olma konumunu daha da sağlamlaştıracak. RCS; okundu bilgileri, yazma göstergeleri ve ondan fazla kişiyle grup sohbetleri gibi bir dizi özellik sunarak onu geleneksel SMS ile mesajlaşma yöntemlerine kıyasla daha kapsamlı bir mesajlaşma çözümü haline getiriyor.

Yeni özelliği aşağıdan canlı olarak izleyebilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.