Google Mesajlar Uygulamasına Tepkiler Özelliği Geliyor

Teknoloji devi Google, Android işletim sistemine yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor. Google Mesajlarda kullanıcılar mesaja tepki ekleyebilecek.

Google’ın dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan Android işletim sistemine yeni özellikler ekleniyor. Üreticiler şu sıralar Android 12 güncellemesini cihazlarına göndermeye başlasa da Google’da kendi uygulamalarını güncelliyor.

Android işletim sisteminde yer alan Google Mesajlar uygulamasına tepkiler özelliği geliyor. Kullanıcılar bu sayede gelen mesaja tepki ekleyebilecek.

Google Mesajlar Uygulamasına Tepkiler

Google Mesajlar Uygulamasına Tepkiler Ekleniyor

Pek çok sosyal medya platformunun iletişim servislerinde görmeye alışkın olduğumuz tepkiler özelliği Apple tarafında iMessage uygulamasında da bulunuyor. Apple kullanıcıları bu özellik sayesinde, gelen mesajlara diledikleri ifadeyi ekleyerek mesaja tepki verebiliyor. Android kullanıcılarının bu özelliği kullanamamasının nedeni RCS’nin Android işletim sisteminde desteklenmemesiydi.

Google bu durumu son Google Mesajlar betasında çözmüş durumda. Bu sayede iPhone kullanıcıları da Android kullanıcılarına mesaj gönderdiklerinde bir tepki eklenebilecek. Google Mesajlar uygulamasında bu özellikle kullanıcıların tepkiye tıkladıklarında mesajın iPhone’dan çevrildiği bilgisi ile karşılaşacak.

google mesajlar uygulamasina tepkiler ozelligi geliyor 3

Google Mesajlar uygulamasına tepkiler özelliği şimdilik sınırlı bir kullanıcı ile test ediyor. Özelliğin ilerleyen günlerde tüm Android kullanıcıları için sunulması bekleniyor. Sırada ise Apple’ın Android kullanıcıları tarafından gönderilen mesajlarda yer alan tepkileri göstermesi bulunuyor. Apple’ın bu özelliği ne zaman getireceği ise şimdilik bilinmiyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol