Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Haritalar, Yapay Zeka Özellikleriyle Güncellendi

Google Haritalar, yapay zeka özellikleriyle birlikte adeta baştan yaratıldı. Peki, bu yeni araçlar bize neler sunacak? Gelin, bakalım.

Yenilenen Google Haritalar, yerlerin gerçekçi bir şekilde üç boyutlu görünümünü oluşturmak için yapay zekadan yararlanacak ve kullanıcılara çok daha detaylı ön izlemeler sunacak. Sürükleyici Görünüm artık Amsterdam, Barselona, Dublin, Floransa, Las Vegas, Londra, Los Angeles, Miami, New York, Paris, San Francisco, San Jose, Seattle, Tokyo ve Venedik’teki belirli şehirlerde hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilecek.

Sürükleyici Görünüm, yalnızca telefonunuzun kamerasını kullanarak etrafınızdaki ilgi çekici alanları bulmanıza ve tarihi mekanları keşfetmenize olanak sağlayacak olan yapay zeka ve artırılmış gerçeklik özellikleri sunacak. Bu özellik şimdilik Austin, Las Vegas, Roma, São Paulo ve Taipei dahil olmak üzere dünya çapında 50’den fazla şehirde mevcut. Zamanla daha fazla önemli şehre de yayılacak.

Google Haritalar Artık Daha İşlevsel

Google Haritalar, Yapay Zeka Özellikleriyle Güncellendi

Google Haritalar ayrıca gelişmiş bina tasvirleri ve otoyollardaki şerit ayrıntılarının iyileştirilmesiyle daha ayrıntılı ve gerçekçi görünümler sunacak. İlk olarak 12 ayrı ülkede denenecek olan bu özellik, zamanla birçok ülkeye yayılacak. Ayrıca artık iyice yaygınlaşan elektrikli araçlar için şarj cihazı uyumluluğu, şarj hızı seçenekleri ve müsaitlik durumu gibi şarj istasyonu verilerine ulaşabileceksiniz. Bu özellik de ilk olarak ABD’de test edilecek.

Google’ın Haritalar hizmeti artık belirli arama sorgularını anlama ve bunlara yanıt verme konusunda da giderek daha iyi sonuçlar verecek. Örneğin, “hayvan çizimli latte sanatı yapan kafeler” yazdığınız zaman bu hizmeti sunan tüm kafeler karşınıza çıkacak. Bu özellik şimdilik Fransa, Almanya, Japonya, Birleşik Krallık ve ABD’de mevcut ancak Türkiye gibi ülkeler de zamanla bu özelliğe kavuşacak.

Yapay zeka destekli bu yeni özellikler, Google Haritalar‘ı daha da güçlü ve çok yönlü hale getirerek kullanıcıların çevrelerindeki dünyayı yeni ve yenilikçi yollarla keşfetmelerine ve gezinmelerine yardımcı olacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.