Google Haritalar, Ücretli Yolların Fiyatlarını Gösterecek

Google Haritalar artık ücretli yolların fiyatlarını da göstermeye başlayacak.

Google Haritalar, Google’ın sunduğu en kullanışlı hizmetlerden bir tanesi ve en iyi yanı, yeni özellikler ve iyileştirmelerle her zaman daha iyi hale gelmesi. Örneğin, çok yakında Google Haritalar’a gelecek olan yeni bir özellik, ücretli yollardan kaçınmanız gerekip gerekmediğine önceden karar vermenize olanak tanıyarak, güzergahınız üzerinde maruz kalabileceğiniz ücret tahminlerini ve diğer ücretleri size gösterecek.

Google Haritalar bir süredir ücretli yolları gösteriyor olsa da şu anda ücretli fiyatları göstermiyor ama bu yakında değişecek. Uygulamanın önizleme programı üyelerine gönderilen bir mesaja göre uygulama, otoyol geçiş ücretlerini ve sürüş rotalarındaki diğer masrafları otomatik olarak gösterecek yeni bir özellik alacak.

Android Police, kullanıcı rotayı seçmeden önce otoyol geçiş ücreti fiyatlarının görüntüleneceğini ve bu sayede kullanıcıların kendileri için en uygun seçeneği bulmasını kolaylaştıracağını belirtti.

Google Haritalar

Google Haritalar Özelliği Henüz Beta Halinde

Bu özellik henüz kullanıcılara sunulmadı ve Google Haritalar önizleme programının üyeleri için de kullanıma açılmadı. Bu özelliğin ABD gibi belirli bölgelerle mi sınırlı olacağı yoksa uygulamanın sunulduğu tüm pazarlarda mı kullanılacağı belli değil.

Uygulama, son birkaç hafta içinde birkaç yeni özellik aldı. Bu ayın başlarında uygulamanın iOS sürümü, önemli bilgilere doğrudan ana ekrandan erişmek için bir dizi yeni Widget yanı sıra nihayet uygun bir karanlık mod ekledi. Daha yakın zamanda Spin ve Bird, kiralanabilir elektrikli bisikletlerini uygulama ile entegre etmek için Google ile birlikte çalıştı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol