Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Fit, iPhone Kamerası ile Kalp Atışınızı Ölçecek

Bu yılın başlarında Google, Google Fit ile bazı Android telefonlarda solunum ve kalp atış hızınızı ölçme özelliğini kullanıma sundu. Bu özellik, kullanıcıların akıllı saate ihtiyaç duymadan ölçüm yapmak için telefonlarının kameralarından yararlanmalarına olanak tanıyordu.

Bu öneli sağlık özelliği sonunda iOS’taki Google Fit uygulamasına ulaştı. iPhone kullanıcıları artık bir Apple Watch‘a ihtiyaç duymadan solunum ve kalp atış hızlarını ölçebilecek. Eğer siz de Apple’ın akıllı saatine sahip değilseniz ve kalp atış hızı ölçmek istiyorsanız, bu özelliğe bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Google Fit Kalp Atışı Ölçme Nasıl Kullanılır?

Google Fit

9to5Google raporuna göre Google, bu yeni özellikleri iPhone kullanıcılarına sundu. Fit uygulamasının ana Giriş sekmesinde, işlemlerden herhangi birini başlatmak için iki yeni düğme bulacaksınız ancak şirket, bu okumaları tıbbi amaçlar için kullanmamanız gerektiği konusunda uyardı. Kalp rahatsızlığınız olabileceğini düşünüyorsanız, derhal bir tıp doktoruna başvurmalısınız.

Uygulama, kalp atış hızınızı ölçmek için parmağınızı iPhone’unuzun arka kamerasına yerleştirmenizi ve biraz baskı uygulamanızı ister. Daha doğru okumalar için iyi aydınlatılmış bir alanda oturmalısınız. Alternatif olarak, o ekranda bulunan el fenerini kullanabilirsiniz. İşlem yaklaşık 30 saniye sürer ve bu sırada hareketsiz kalmalısınız. Bu özelliğin çevrimdışı olsanız bile çalıştığını belirtelim.

Google Fit Solunum Hızı Ölçme Nasıl Kullanılır?

Google Fit

Solunum hızı ölçümü için Google Fit uygulaması, telefonunuzu sabit bir yüzeye koymanızı ve önüne oturmanızı ister. Ardından yüzünüzün ve göğsünüzün hareketlerini algılamak için ön kameranızı kullanır. Daha doğru bir sonuç için normalde yaptığınız gibi hareketsiz kalmalı ve normal şekilde nefes almalısınız.

Uygulamanız güncelse bu özelliklerin her ikisi de kullanılabilir. Giriş bölümünde yeni düğmeleri görmüyorsanız, uygulamadan çıkmaya zorlayın. Bunları hâlâ göremiyorsanız Google Fit uygulamasını yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. App Store’da ücretsiz olarak mevcut ve iki hizmet arasında verileri senkronize etmek için Apple’ın HealthKit’ini destekliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.