Google Chrome Windows 7 Desteği 1 Yıl Daha Uzatılacak

Windows 7 için Google Chrome desteğinin 2021 yazında sona ermesi gerekiyordu, ancak bu seneki zorluklar nedeniyle Google bir uzatma duyurdu.

Arama devi, Chrome‘un güvenlik ve üretkenlik avantajları da dahil olmak üzere Windows 7 desteğini en az 15 Ocak 2022‘ye kadar uzattığını ortaya çıkardı. Bu, orijinal hedef tarihten itibaren altı aylık bir uzatma. Google, “Kurumsal müşterilerimizin karşılaştığı koşulları değerlendirmeye ve gelecekte herhangi bir ek değişikliği bildirmeye.” devam edeceğini söyledi.

Bu yıl, her büyüklükteki kuruluş için pek çok zorluk yaşandı. Zor iş ve teknoloji kararlarıyla yüzleştiler. Zorlu bir çalışma ortamını desteklemek ve belirsizlikle başa çıkma zorunda kaldılar. BT liderlerinin 2020 boyunca karşılaştığı sorunlardan yalnızca birkaçıdır.

Google, kurumsal müşterilerden geri bildirim talep ettikten sonra desteği genişletme kararına geldi. Görünüşe göre, birçok kuruluş bu yıl Windows 10’a geçmeyi planladı. Ankete katılan kuruluşların yüzde 21’i, Google dedi. Ancak bu planlar COVID-19 salgını sonrasında askıya alındı. Herkes için endişelenecek bir şey daha yok, bu da geçişi biraz daha az stresli hale getiriyor.

Google, Windows 7 için Chrome desteğini genişleterek, kurumsal müşterilerin “iş güçlerini desteklemeye devam etmek için ihtiyaç duydukları esnekliğe” sahip olduklarını söyledi.

Tüketici tarafında, Google kısa süre önce Chrome için önemli hız iyileştirmeleri ve sekme arama gibi diğer yararlı özellikleri içeren büyük bir güncelleme yaptı. Google Chrome 87 Yayınlandı haberimize göz atabilirsiniz.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol