Google Asistan, Yıl Sonuna Kadar 12 Ülkede Samsung TV’lere Gelecek

Şimdilik sadece İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya'da mevcut. Türkiye'ye ne zaman geleceği şuan için bilinmiyor.

Samsung, Google Asistan‘ın İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya’daki 2020 TV’lerinde kullanıma sunulduğunu açıkladı. Yıl sonuna kadar 12 ülkede satışa sunulacağını duyurdu. Bu, geçtiğimiz ay ABD’de Samsung TV’lerde Google’ın sesli asistanının lansmanını takip ediyor. Samsung, Kasım ayı sonuna kadar İspanya, Brezilya, Hindistan ve Güney Kore’de piyasaya çıkacağını söyledi. Ses asistanı, Amazon Alexa ve Samsung’un kendi Bixby sesli asistanlarının yanında mevcuttur.

Samsung‘a göre Google‘ın sesli asistanı, kanal değiştirme veya ses seviyesini ayarlama gibi komutlarla TV’yi doğrudan kontrol etmek için kullanılabilir. Ayrıca termostatlar veya ışıklar gibi diğer Google Asistan uyumlu akıllı ev cihazlarını kontrol edebilir. Ayrıca hava durumu hakkında bilgi veya müzik çalmasını da isteyebilirsiniz. Arama, Fotoğraflar, Haritalar ve Takvim gibi diğer Google hizmetleriyle entegre olur.

Samsung’un 2019 TV‘leri önceden Google Asistan ile entegre edildi, ancak o zamanlar kullanıcılar komutlarını Google Home akıllı hoparlörü gibi sesli asistanla donatılmış ayrı bir cihaz aracılığıyla vermek zorundaydı. Ancak yeni modellerle kullanıcılar, uzaktan kumandasındaki mikrofon düğmesini basılı tutarak TV’lerine doğrudan sesli komutlar verebilirler.

Hem Alexa hem de Google Assistant desteği artık yerleşik olarak bulunan Samsung’un kendi Bixby akıllı asistanı, akıllı TV’lerinde giderek daha fazla kenara çekiliyor. Google ve Amazon’un popüler yardımcıları artık yerleşik olduklarında pek çok kişinin onu kullanmayı seçeceğini hayal edemiyoruz.

Uyumlu bir ülkedeyseniz ve Google‘ın sesli asistanını etkinleştirmek istiyorsanız, bunu Ayarlar menüsüne gidip “Genel” i, ardından “Ses” i ve son olarak “Sesli Asistan” ı seçerek yapabilirsiniz.

Oradan Google Asistan sesli asistan olarak seçilebilir. Samsung, aşağıdaki modellerde destek sunulduğunu söylüyor. “Tüm 2020 4K ve 8K QLED TV’ler, Crystal UHD TV’ler, The Frame, The Serif, The Sero ve The Terrace.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol