Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Google, Artık Detaylı İncelemeleri Ön Sayfalara Çıkaracak

Google inceleme yazan web sitelerini ilgilendiren önemli bir güncelleme duyurdu. İncelemeler arama motorunda detaylılığa göre sıralanacak.

Google, bizlerin bir ürün veya hizmetle ilgili incelemeleri bulmasının ana yollarından bir tanesi ancak bazen hangi incelemelerin gerçekten yararlı olduğunu anlamak zor olabiliyor. Bu nedenle Google, daha az yararlı incelemeleri filtrelemeyi vaat eden arama algoritmasında bir güncelleme duyurdu.

Google, şirketin derinlemesine araştırmayı ödüllendirmeyi amaçladığını söylediği “Ürün İncelemeleri Güncellemesini” kullanıma sunuyor. Değişiklik şimdilik yalnızca İngilizce yazılmış incelemeleri etkileyecek. Yani şuan için Türkiye’de bir web sitesi sahibiyseniz, olumlu veya olumsuz bir etkilenme yaşamayacaksınız.

Google: “Genel odak noktasının, kullanıcılara kapsamlı analizler ve orijinal araştırmalar sağlayan ve konuyu iyi bilen uzmanlar veya meraklılar tarafından yazılan içerik sağlamak olduğunu” söyledi.

Google 1

Yapılan duyuru, Google’ın neden değişikliği yapmaya karar verdiğini tam olarak açıklamadı ancak kesinlikle inceleme niteliğinde olmayan, inceleme olarak etiketlenmiş birçok makale ve sayfa var. Yayıncıların erken uygulamalı içeriği veya ilk izlenimleri incelemeler olarak tanımlaması yaygın ve Google ileride bu yazıları büyük ihtimalle üst sıralara çıkarmayacaktır.

Google ayrıca, yayıncıların inceleme yazarken dikkate almaları gereken faktörlerin bir listesini de yayınladı:

  • Araştırmaya dayalı olarak belirli bir ürünün yararlarını ve dezavantajlarını tartışmalı,
  • Dikkate alınacak karşılaştırılabilir ürünleri kapsamalı ve belirli kullanımlar veya koşullar için hangi ürünlerin en iyi olabileceğini açıklamalı
  • Diğer faktörlerin yanı sıra bir ürünü rakiplerinden farklı kılan şeyi açıklamalıdır.

Bu değişikliklerle, Google aracılığıyla ayrıntılı ve yüksek kaliteli incelemeleri bulmak daha kolay hale gelecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.