Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Arama Kısmına Yapay Zeka Destekli Web Sekmesi Geliyor

Google, yapay zeka destekli arama sonuçlarını göstermek için web filtresini kullanıma sunmayı hedefliyor. İşte yepyeni detaylar.

Popüler internet arama motoru olarak karşımıza çıkan Google yeni güncellemelerle beraber kullanıcılara farklı deneyimler sunmaya devam ediyor. Şimdi ise arama kısmına yeni bir sekme eklenmeyi bekliyor. Bu sekme ile beraber bilgiye bakma şeklimizde bazı değişikliklerin olacağını şimdiden söyleyebiliyoruz.

Yakın zamanda San Francisco merkezli teknoloji devi Google yapay zeka tarafından oluşturulan içerikleri görmek istemeyen kullanıcılara artık yeni bir web filtresi eklemeyi hedefliyor. Bu sekme altında istediğiniz şekilde AI tarafından oluşturulan içeriklere önizleme şeklinde bir göz atabiliyor ve bu da diğer sekmelerle arasındaki karmaşıklığı tamamen önlemeyi hedefliyor.

Google Yapay Zeka Arama Desteğini Getiriyor

Google ilk kurulduğunda şirketin arama motoruna ilişkin vizyonu ve hedefi oldukça basitti. Bu doğrultuda kullanıcılara hem basit hem de rahat bir arama deneyimi sunmak istiyordu. Ancak artık arama motorunda sonuçların üzerinde birkaç katmanın daha olduğunu görebiliyoruz. Örneğin bazı sorgular için istediğiniz şekilde alışveriş sekmesine geçiş yapabiliyor veya sadece görsel görmek istiyorsanız görsel sekmesi altında aramalarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.

506F8DB0 21E4 46E2 A5B9 C6FCC708

Tıpkı resimler veya videolar gibi diğer sonuç türlerini göstermek ve aynı zamanda filtrelemek için web sekmesinin kullanılmasını şu anda bekliyoruz. Filtre, sonuçlar sayfasının üst kısmında diğer sekmelerin yanında bulunacak. Ayrıca mobil kullanıcıların bu filtreyi görmesi için daha fazla düğmesine dokunmalarına gerek kalmayacağı da bilgiler arasında.

Yapay zeka tarafından oluşturulan içeriklerin gösterileceği sekmenin yanı sıra aynı zamanda Google, aramaları organize etme ve arama motorundan bir şeylerin planlanmasını isteme gibi bir dizi yeni özellik üzerinde çalışıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.