Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Google Ads Hizmetinde Büyük Bir Kesinti Yaşandı (Güncel Durum)

Birçok büyük web sitesinin reklam satmak ve görüntülemek için tercih ettiği bir Google hizmeti olan AdSense, Türkiye'de büyük bir sunucu kesintisi yaşadı. Sabah saatlerinde başladığı bildirilen sorun, şimdilik çözüme kavuşmuş görünüyor. Detaylar haberimizde.

Dünyanın en büyük internet ve teknoloji şirketlerinden Google, Ads servisi kapsamında işletmelere farklı bütçe aralıklarında reklam hizmeti sağlıyor. Birçok büyük web sitesinin reklam satmak ve görüntülemek için güvendiği platform, bugün Türkiye’de büyük bir sunucu kesintisiyle karşı karşıya kaldı. Web siteleri ve arama sonuçlarındaki reklamlarda ilk bakışta bir sorun görünmese de, üzerine tıklandıklarında yönlendirilen siteye girilmiyordu.

Sorundan kaynaklı olarak reklama tıklayan kullanıcılar, Google Reklam Hizmetleri (googleadservices-com) adresine ait sayfada kalıyordu. Şu anda Google Ads Durum Kontrol Paneli‘nde her şey yolunda görünse de, sabahtan bu yana reklam sunucularında sıkıntı olduğu bildiriliyor. Buna karşın herhangi bir hizmet arızası veya kesintisinin durum sayfasına yansımamış olması gerçekten ilginç.

Google Reklamlar İlgili Siteye Yönlendirilmiyor

google reklamlar

google ads kesinti

Uzun bir süre devam ettiği bildirilen kesinti, reklamverenlerin bütçelerinde önemli bir kayba yol açmış olabilir. Zira tüm Google reklamlarında yönlendirmeden kaynaklı oluşan bu durum, işletmelerin gelir kazanmasına engel oldu. Sorunun bu yazı yazıldığı esnada çözüldüğünü söylemek mümkün, ancak Google’ın olası kayıplar için nasıl bir tutum sergileyeceği merak konusu.

Google Ads hizmeti, bu ayın başında ABD’de New York Times, Washington Post, Wall Street Journal ve Los Angeles Times gibi haber sitelerinin de etkilendiği büyük bir sunucu kesintisi yaşamıştı. Tıpkı bugün Türkiye’deki kesinti gibi reklamlar görünmeye devam etmiş, ancak yönlendirme kısmında sorun meydana gelmişi. Söz konusu kesinti sırasında bazı web sitelerindeki kaybın binlerce doları bulduğu tahmin ediliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.