Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

GOG, Steam Connect Hizmetini Tamamen Kaldırdı

GOG, Steam kitaplığından GOG kitaplığına ücretsiz oyun aktarımı sağlayan Steam Connect hizmetinin son bulduğunu açıkladı.

Kullanıcıların, Steam’de sahip oldukları oyunun ücretsiz bir kopyasını GOG kitaplığına eklemelerine izin veren Steam Connect hizmeti tamamen kaldırıldı. 2016’da kullanıma sunulan Steam Connect, kullanıcıların GOG ve Steam hesaplarını bağlamalarına olanak sağlıyordu. Böylece Steam kitaplığı ile mağaza arasında bir paylaşım ağı oluşuyordu.

Ancak pratiğe bakıldığında yalnızca sınırlı sayıda oyun seçeneği sunulması, özelliği hiçbir şekilde cazip kılmıyordu. Tüm bu sınırlı oyunların yanında bir de aktarım için belli kurallar mevcuttu. Bu yüzden hizmete verilen destek yavaş yavaş azaldı ve Steam Connect, hiç aktif olmamaya başladı.

GOG’un Galaxy Hizmeti Hala Mevcut

GOG

GOG’un Steam Connect’i kapattığı geçen hafta kullanıcılar tarafından fark edildi. Kullanıcılar Steam Connect sayfasına girdiğinde, uygulama direkt olarak kişileri ana sayfaya yönlendirdi. Böylece bu özelliğe sessiz sedasız veda edilmiş oldu. Ardından yine de kullanıcılar resmi bir duyuru bekledi. Şimdi ise GOG, yaptığı açıklamada Steam Connect’in artık desteklenmediğini doğruladı.

Bunun nedeni sorulduğunda ise şirket, “Uzun zamandır, geliştirdiğimiz hizmette gerçekten hiçbir şey olmadı. Bu yüzden bizler de bu seçeneği kapatmaya karar verdik”. dedi. Steam Connect kaldırılmış olsa da, mağazanın farklı hizmetlerdeki kitaplıkları birleştirmek için oluşturduğu Galaxy ağı hala canlı ve iyi durumda. Bu, kullanıcıların çeşitli mağaza hesaplarını birbirine bağlamasına olanak tanıyor böylece sahip olunan tüm oyunlar tek bir yerde görüntülenebiliyor ve tek bir yerden başlatılabiliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.