Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Godus Steam’de Satıştan Çekildi

Peter Molyneux'un kariyerindeki en büyük başarısızlıklardan biri olan Godus ve Godus Wars, Steam'den kaldırıldı.

Populous serisinin başarısız ruhani varisi Godus, Steam‘de satıştan kaldırıldı. Geliştirici 22cans, gerekli dosyaları yeni kullanıcılara sunma becerisini etkileyecek olan Amazon Web Services’te yapılacak teknik değişiklik sebebiyle bunun zorunlu olduğunu belirtti. Oyunu önceden satın alanlar, oyunu oynamaya devam edecek ancak oyun artık satın alınamayacak.

İlginç bir şekilde şu ana kadar oyunun iOS ve Android dağıtımından çekildiğine veya çekileceğine dair bir duyuru yayımlanmadı. Populous’un babası Peter Molyneux tarafından geliştirilen oyun, Steam’de adeta oyuncuların nefretini kazandı. Steam’de yalnızca yüzde 27 olumlu inceleme alan ve “çoğunlukla olumsuz” olarak derecelendirilen oyun, yerden yere vuruldu.

Godus Steam’den Kaldırıldı

Godus Steam'de Satıştan Çekildi

Daha da kötüsü, yalnızca yüzde 14 olumlu eleştiri alan ve 2016 yılından bu yana erken erişimde bulunan Godus Wars ise çok daha başarısız bir devam oyunu olarak tarihe geçti. Bu oyunların dağıtımdan kaldırılmasının oyuncuların üzülmesine neden olması pek olası değil çünkü artık neredeyse hiç kimsenin bu oyunları oynamadığına eminiz.

Biz haberi yazarken, her iki oyunun da toplamda 8 kişi tarafından oynandığını belirtelim. Geliştirici tarafından sürekli yalan vaatler verilmesi, oyunun güncelleme almaması, geliştirici ekiplerin sürekli el değiştirmesi ve her iki oyunun da yıllar boyunca erken erişim sürecinden çıkmaması ile yüksek potansiyelli bu yapımların çöküşüne günden güne şahit olduk.

Siz bu oyunları seviyor muydunuz? Geliştiricinin oyunları satıştan çekmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlara bekliyoruz!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.