Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

God of War’dan İlham Alan ‘TMNT: Last Ronin’ Duyuruldu

Yeni bir Teenage Mutant Ninja Turtles oyunu daha yolda. Yeni oyun, Last Ronin çizgi romanına dayanacak ve son God of War oyunlarından ilham alacak.

TMNT: Last Ronin oyunu resmi olarak duyuruldu. Yeni Teenage Mutant Ninja Turtles oyunu şu anda geliştirme aşamasında ve 2020 yılında yayınlanan aynı isimli çizgi romandan uyarlanacak. Ninja Kaplumbağalar, otuz yılı aşkın bir süredir sevilen pop kültür ikonları oldu. Başlangıçta 1980’lerde süper kahraman türünün bir parodisi olarak yaratılan kaplumbağalar, kısa sürede bir sansasyon haline geldi ve farklı ortamlarda çok sayıda uyarlamaları piyasaya çıktı.

Bu listeye en son eklenen uyarlama ise, yukarıda bahsedilen video oyunu uyarlaması olacak. Bilmeyenler için Last Ronin, Ninja Kaplumbağalar serisinin daha karanlık ve daha olgun bir versiyonu diyebiliriz. Hikaye, kaplumbağalardan sadece birinin hayatta kaldığı distopik bir gelecekte geçiyor. Hayatta kalan tek kaplumbağa, ölen kardeşleri ve baba figürü Splinter Usta için adalet arıyor.

TMNT: Last Ronin, God of War’dan İlham Alacak

God of War'dan İlham Alan 'TMNT: Last Ronin' Duyuruldu

Serinin hak sahipleri Paramount Global‘de oyunlardan ve gelişmekte olan medyadan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Doug Rosen’e göre yeni Teenage Mutant Ninja Turtles video oyunu uyarlaması, çizgi roman serisinin otantik bir temsili olmayı vaat ediyor. Polygon tarafından açıklandığı gibi oyun, diğer TMNT oyunlarından birçok yönden farklı olacak.

Sony Santa Monica’nın en son God of War oyunlarına benzeyen iddialı, AAA bir oyun olacak. Rosen ayrıca diğer karakterlerin geri dönüş sekanslarında oynanabileceğini ima etti ancak birincil eylem hayatta kalan tek kaplumbağaya odaklanacak. Bu da, oyuncuların tipik olarak dört kaplumbağayı ve müttefiklerini kontrol ettiği diğer TMNT oyunlarının tersi bir özellik olacak.

Bu uyarlama, isimsiz bir stüdyo tarafından geliştiriliyor ve daha olgun bir kitleyi hedefleyen The Last Ronin oyunu ile farklı yaş gruplarını hedefleyen birden fazla TMNT oyunu geliştirme olasılığına da işaret eden Rosen’e göre oyunun piyasaya sürülmesine birkaç yıl kaldı. Bu, Paramount’un TMNT serisini normal çizgi film dizileri ve ticari ürünlerin ötesine genişletme çabalarıyla uyumlu bir söylem.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.