Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

God of War Ragnarok’un Yeni Savaş Mekanikleri Tanıtıldı

Kratos ve Atreus için silahlara bağlı yeni bir element sistemi ve kalkanlı yeni savunma seçenekleri de dahil olmak üzere yeni savaş yetenekleri ortaya çıktı.

God of War Ragnarok ile ilgili oyun detayları bu noktaya kadar şaşırtıcı bir şekilde kıttı ve oyunun Kasım ayında piyasaya sürüleceği hayranlar daha fazla bilgi için can atmaya başladı. Son oynanış fragmanı 2021’de PlayStation Showcase’de yayınlandı ancak bundan sonra oyun ve geliştiriciler yeni özellikler veya oyundaki değişiklikler hakkında sessiz kaldı.

Bugün daha fazla ayrıntı ortaya çıktı ve 2018’de çıkış yapan God of War’daki mevcut mekaniklere yapılan küçük değişikliklerin, savaş sisteminin odak noktası olduğunu öğrendik. God of War’ın 2018’de yeniden başlatılması ile oynanış mekanikleri, orijinal oyun serisinden önemli ölçüde değiştirildi. Yeni seride, Resident Evil 4 gibi oyunlara benzer şekilde, omuz üstü kamera tarzında aksiyona yaklaştırıldı.

God of War Ragnarok Savaş Mekanikleri

God of War Ragnarok

Devam oyunundaki savaşla ilgili yeni ayrıntılarda God of War Ragnarok, önceki oyundadaki iki büyük silah olan Leviathan Baltası ve Kaos Bıçakları geri dönecek ancak işlevleri genişletilecek ve kalkanlar da savaşta her koşulda oyuncuların ihtiyaç duyduklarını seçmesi için genişletilecek.

Baş Savaş Tasarımcıları Mihir Sheth ve Denny Yeh’e göre, savaş mekanikleri God of War’dan daha ileri gitmek ve halihazırda mevcut olanı genişletmek için tasarlandı. Leviathan Baltası ve Kaos Bıçaklarına bağlı yeni bir temel sistem olacak. Oyuncular baltayla buz doldurabilecek ve bıçaklarla ateş edebilecek.

Bu silahlar birlikte, orijinal oyunda atılan Leviathan Baltasını geri çağırmak veya başka bir silah varsa baltaya geri dönmek dışında bir işlevi olmayan, üçgen düğmeye basit bir basışla gerçekleştirilen Silah İmza Hareketleri adlı bir sistemi oluşturacak.

God of War Ragnarok 9 Kasım 2022‘de PS4 ve PS5 için çıkış yapacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.