Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

God of War Ragnarök Çıkış Tarihinden Önce Piyasaya Sürüldü!

ABD'deki bazı perakende mağazalarının God of War Ragnarök'ü resmi çıkış tarihinden iki hafta önce piyasaya sürmesi, sosyal medyanın en ücra köşelerinin dahi spoiler'larla dolup taşmasına yol açtı.

Yılın en büyük oyunlarından God of War Ragnarök, PlayStation 4 ve PlayStation 5 için 9 Kasım‘da piyasaya sürülecek. Ne var ki, ABD’deki bazı perakende mağazaları bu tarihi beklemeden, oyunu iki hafta önce satışa çıkardı. Hal böyle olunca, video paylaşım siteleri ve sosyal medya platformları Ragnarök’ün oynanış videolarıyla dolup taştı.

Aranızda hatırlayan okurlarımız olacaktır; geçtiğimiz hafta da buna benzer bir durum yaşanmıştı. Oyunu inceleyen bazı kişiler ekran görüntülerini ve hikayeye dair bir takım ayrıntılar paylaşmıştı. Neyse ki, bu sızıntının ölçeği nispeten küçük kaldığı için çok fazla spoiler’a yol açmamıştı. Fakat ABD’deki birden fazla perakende mağazasının God of Ragnarök kopyalarını erken satmaya başlaması büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

God of War Ragnarök, 9 Kasım’da Çıkacak

god of war ragnarök çıkış tarihi

Hafta sonu konuya dair Twitter’dan açıklamalarda bulunan yapımcı Cory Barlog, devam oyununu sabırla bekleyen insanlardan özür diledi ve Sony Santa Monica‘daki hiç kimsenin işlerin böyle gitmesini kesinlikle istemediğini söyledi. Bu durum sebebiyle büyük bir hayal kırıklığı yaşadığını ifade eden Barlog, “Oyunu teze oynamak isteyenler spoiler yedikleri için çok üzgünüm. Çok aptalca” dedi.

Ünlü yapımcının paylaşımlarına verilen yanıtlar, birçok oyuncunun spoiler yememek için God of War Ragnarök çıkış tarihine kadar sosyal medya ve YouTube’dan uzak durmayı planladıklarını gösteriyor. Bununla birlikte bazı oynanış videoları şimdiden milyonlarca kez izlendi. Geliştirici Santa Monica Studio, bu konuda herkesin düşünceli olmasını isteyen bir mesaj yayınladı:

Santa Monica, Herkesi Düşünceli Olmaya Çağırdı

Lansmana yaklaşırken, oyundan spoiler yemeden zevk almak isteyen oyuncular için God of War Ragnarök deneyimini korumak stüdyomuz için önemli. Klipleri, oynanışı veya anlatımla ilgili ayrıntıları yanlışlıkla görmek istemeyen hayranlara karşı lütfen düşünceli olmanızı rica ediyoruz. Onaylanmamış görüntülerin ve ekran görüntülerinin maruz kalmasını sınırlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, ancak gerçek şu ki her şeyi engelleyemeyiz”

Santa Monica, resmi çıkış tarihi öncesinde herhangi bir şey görme riskini en az indirmek isteyen kullanıcıların Ragnarök ile ilgili tüm anahtar kelimeleri veya etiketleri lansmana kadar sessize almalarını tavsiye etti. Oyunculara anlayışları için teşekkür eden stüdyo, her şeye rağmen oyunun deneyimlemek için beklemeye değer olduğunu ifade etti. PlayStation Store‘da 699 liraya satılan God of War Ragnarök, 9 Kasım’da PS4 ve PS5 için çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.