Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Gigabyte Aorus, Yeni 4K OLED Oyuncu Monitörlerini Tanıttı

Gigabyte, oyun markası Aorus adı altında üç yeni 4K oyun monitörünü duyurdu. Tanıtılan tüm monitörlerin detaylarını sizler için derledik.

Gigabyte Aorus monitörlerin üçü de oyunları yüksek yenileme hızlarında oynamanıza izin veren en yeni HDMI 2.1 bağlantı noktasına sahip. 32 inç, 43 inç ve devasa 48 inç boyutlarında olan monitörlerin oldukça büyük masalara ihtiyacı olacak. Hatta bazı kullanıcılar monitörleri duvara monte etmek isteyebilir.

Monitörler, 32 inç FI32U ve 43 inç FV43U, VESA sertifikalı HDR 1000 ile birlikte 144 Hz yenileme hızı sunan IPS panellere sahip. 43 inçlik model ise 1 ms tepki süresi sunuyor. 48 inçlik FO48U, oyun için üretilmiş en popüler televizyonlardan biri olan LG CX 48 inç OLED’e oldukça benziyor. Gigabyte Aorus 1The Verge‘e göre Gigabyte, LG ile aynı OLED panelleri kullanıyor olabilir. Bu da şu soruyu gündeme getiriyor, hangisi daha iyi? LG TV’de elde edilebilecek tüm özelliklerin yanı sıra, Gigabyte’ın bir Siyah Ekolayzer, Hedef Sabitleyici, Aktif Gürültü Engelleme ve diğer ‘oyun içi iyileştirmeler’ sunacağını biliyoruz. Gigabyte’ın resmi fiyatı, akıllı televizyon özellikleri sunmayacağı ve dolayısıyla daha az işlem gücü gerektireceği için daha ucuz olabilir. Ayrıca Gigabyte, tasarımı çok daha oyuncu odaklı sunuyor.

Gigabyte, web sitesinde yalnızca 43 inçlik modelin resmi özelliklerini listeledi. Bu monitörler birkaç USB 3.0 bağlantı noktası, bir C Tipi bağlantı noktası, birkaç HDMI 2.1 bağlantı noktası, bir DisplayPort 1.4 ve ses jaklarıyla gelecek. Ayrıca monitörler oldukça iyi olması beklenen iki adet 12W dahili hoparlöre sahip olacak. Yeni Aorus oyun monitörlerinin kullanılabilirliği ve fiyatları hakkında henüz bir onay almadık ve daha fazlasını öğrendiğimizde sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.