Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ghost of Tsushima’nın PC Sürümü 100 Ülkede Yasaklandı!

Samuray tarzı aksiyon macera oyunu Ghost of Tsushima için yeni bir PSN vakası yaşanıyor. Oyun yüzden fazla ülkede satın alınamıyor.

Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen ve Sony tarafından yayımlanan samuray tarzı aksiyon macera oyunu Ghost of Tsushima için yeni bir haber ortaya çıktı. Oyunun PC sürümü bir süredir ön siparişlere açık durumda ve 16 Mayıs tarihinde yeni platformuna çıkış yapmaya hazırlanıyor. Piyasaya sürülmeyi bekleyen bu oyun PlayStation Network sistemi gerektiriyor. Dolayısıyla bu sistemin resmi olarak yer almadığı ülkelerde yasaklanacağı anlamına geliyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre görünen o ki pek çok PC oyuncusu oyuna erişemeyecek. Çünkü Sony yaptığı yeni bir hamle ile beraber PlayStation Network sisteminin resmi olarak desteklenmeyen ülkelerde satış listelerinden kaldırdı. Bu da yüzlerce ülkenin bu oyuna erişemeyeceği anlamına geliyor. Farkında olmayanlar için Ghost of Tsushima’nın tek oyunculu modu herhangi bir PSN hesabı istemezken çok oyunculu Legends modu bu hesabı gerektiriyor.

Ghost of Tsushima’nın Kaderi Helldivers 2 Gibi Oldu

İşler bu şekilde devam ederken aynı durum Helldivers 2 oyununda da gerçekleşti. Artık oyunu oynamak için herhangi bir PSN hesabına ihtiyacınız olmasa da resmi olarak desteklenmeyen ülkelerde dijital olarak satışlardan kaldırıldığını aktarabiliyoruz. Aşağıda yer alan görselde de görebileceğiniz gibi yüzlerce ülkede şu anda oyunu satın alınamıyor ve satın alanlara ise iadesi gerçekleştiriliyor.

WhatsApp Image 2024 03 07 at 4.3

Daha fazla detaya girecek olursak şu anda Ghost of Tsushima’yı Mısır, Vietnam, Tunus veya Monako gibi ülkelerde satın alamıyorsunuz. Diğer taraftan Japon’yanında burada olduğunu görebilirsiniz. Ancak her ne kadar görselde bu detay yer alsa da oyunu Japonya’da satın alabiliyor ve oynayabiliyorsunuz. Bunun bir hatadan ibaret olduğu bildiriliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.