Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ghost of Tsushima Filminin Senaristi Belli Oldu

Çok satan Playstation özel oyunu Ghost of Tsushima'nın film uyarlaması resmi olarak senaristini buldu.

PlayStation özel oyunu Ghost of Tsushima’nın film uyarlaması senaristini buldu. İki yıl önce piyasaya sürülen ve Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen oyun, ilk üç gününde 2.4 milyondan fazla satarak PlayStation tarihinde en hızlı satan orijinal Sony oyunu oldu. Film uyarlaması ilk olarak Mart 2021’de John Wick’in Chad Stahelski‘nin yönetmenliğe bağlı olduğu duyurulmuştu.

Ghost of Tsushima 1274’te geçen ve istilacı bir Moğol ordusu tarafından katledildikten sonra klanının hayatta kalan son üyesi olan samuray savaşçısı Jin Sakai’nin hikayesini anlatıyordu. Ölüme terk edilen Jin, Moğolları yenmek ve Tsushima Adası’nı kurtarmak için bir ordu toplarken intikam yemini ediyor ve gerilla savaş taktikleri uygulayarak düşmanlarını ortadan kaldırıyordu.

Ghost of Tsushima’nın Senaryosunu Takashi Doscher Yazacak

Ghost of Tsushima

Yönetmen Stahelski ayrıntılara odaklandığını iddia etti ve oyunun hikayesine ve deneyimine sadık kalan bir uyarlama yapmaya söz verdi. Deadline‘a göre, Ghost of Tsushima isimli Sony Pictures ve PlayStation stüdyoları uyarlaması, senaristini resmen buldu. Takashi Doscher, Sony için filmin yapımcılığını yapan Peter Kang yönetimindeki yaklaşmakta olan maceranın senaryosunu kaleme almak üzere görevlendirildi.

Doscher daha önce, Frieda Pinto ve Leslie Odom Jr.’ın başrollerini paylaştığı, kadınların çoğunluğunun bir suikast sonucu öldürüldüğü bir dünyada hayatta kalmaya çalışan çifti konu alan bilimkurgu kıyamet sonrası aşk filmi Only‘yi yazıp yönetmişti. Doscher ayrıca kısa süre önce, Japon kaiju film türünde bir devrim olduğu söylenen Blue başlıklı bir özel senaryo yazmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.