Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ghost of Tsushima, 5 Milyondan Fazla Kopya Satmayı Başardı

Bu satış rakamları, Ghost of Tsushima'yı Sony'nin en çok satan oyunlarından biri haline getirdi.

Ghost of Tsushima, Temmuz ayındaki ilk çıkışından bu yana 5 milyondan fazla kopya sattı. Bu haber, Sony’nin New York Times’a verdiği yeni bir röportajdan geliyor. Satış rakamları açıklandı.

GOS 5 Milyondan Fazla Satti

Sony, son konsol neslindeki başarısının çoğunu, God of War (51 milyondan fazla satıldı) gibi yiğitleri ve o zamandan beri satılan beş milyondan fazla kopya satan Ghost of Tsushima gibi yeni gelenleri içeren özel oyun serilerinin popülerliğine bağlıyor. Oyun Temmuz ayında çıkış yapmıştı. ”

Ghost of Tsushima, satışa çıktığı ilk ayda 1,9 milyon dijital indirmeyi aştı. PlayStation’ın PS Store’da şimdiye kadarki en hızlı satan yeni IP’si oldu. Bu rekor, daha önce Guerilla Games’in 2017’de piyasaya sürülen ve ilk iki ayında 1,9 milyon kopya satan Horizon Zero Dawn tarafından tutulmuştu. Sony’nin diğer zombi kıyamet IP’si olan Days Gone’un 1,3 milyonu aşması neredeyse iki ay sürdü. Ghost of Tsushima’nın Sony ve Sucker Punch Productions için büyük bir başarı olduğu açık.

Ghost of Tsushima, bu yılın başlarında PS4’e özel olarak piyasaya sürüldü. Şu anda, bugün 12 Kasım ABD’de ve 19 Kasım diğer ülkelerde PS5 ile uyumlu olarak yeniden yayınlanacak.

Geçen ay Ghost of Tsushima’nın konsolun Game Boost özelliği sayesinde PS5’te 60 fps‘ye kadar oynanabileceğini ve Ghost of Tsushima‘nın yakın zamanda Legends adlı yeni bir çok oyunculu modla ufkunu genişlettiğini bildirmiştik. Muhtemelen bu seriden bol bol haberler ve yeni oyunlar göreceğiz.

Ghost of Tsushima’ya Co-Op Mod Desteği Geldi ve Ghost Of Tsushima 1.13 Güncellemesi Yayınlandı haberlerimize de göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.